Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

Szalom dla przedszkolaków

W tak nietypowy sposób powitała 5 września dzieci z Przedszkola nr 16 Felicja Weiss z Izraela. Pojawiła się w towarzystwie Zbigniewa Milczarka, polonisty z SP nr 13. Przedszkolaki były świetnie przygotowane. Zadały gościowi z Izraela kilkanaście pytań. Były ciekawe, jak wyglądają hebrajskie litery. Dowiedziały się, że Felicja Weiss zna 6 języków. Pytały o klimat panujący w Izraelu, a także o to, co jest największym przysmakiem w tym kraju.  

Zdjęcie z przedszkola nr 16

Tradycją w Przedszkolu nr 16 stało się już czytanie dzieciom jednego z wierszy Juliana Tuwima w obcym języku. W ubiegłym roku wysłuchały francuski przekład Lokomotywy w interpretacji Zofii Kamionowskiej z Warszawy. Tym razem był to Spóźniony słowik czytany po hebrajsku przez Felicję Weiss. W rolę polskiego lektora wcielił się, jak zwykle, Zbigniew Milczarek.  

Źródło: Przedszkole nr 16

Inne artykuły


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij