Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami


Sukcesy młodych informatyków z Gimnazjum nr 6

Znamy już wyniki Wojewódzkiego Konkursu Informatycznego organizowanego przez Łódzkiego Kuratora Oświaty Mikołaj Gawłowski, uczeń klasy 2b Gimnazjum nr 6 został finalistą Wojewódzkiego Konkursu Informatycznego. Do etapu rejonowego zakwalifikowało się 27 uczniów, a wśród nich aż 5 z Gimnazjum nr 6.

Na zdjęciu uzdolniona młodzież z Gimnazjum nr 6

Do etapu wojewódzkiego awansował Mikołaj Gawłowski, znajdując się w grupie 9 uczniów z województwa łódzkiego. Uczestnicy eliminacji wojewódzkich rozwiązywali zadania praktyczne z programowania w wybranym przez siebie języku spośród: Python, Java, C, C++ lub C#.

Uczniowie „szóstki” znaleźli się również w finale Ogólnopolskiego Konkursu Informatycznego InfoSukces, organizowanego przez Wydział Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki Politechniki Łódzkiej. Od tego roku konkurs na poziomie gimnazjalnym jest konkursem kuratoryjnym.

Do finału zakwalifikowało się 11 gimnazjalistów z Polski, a wśród nich uczniowie Gimnazjum nr 6: Weronika Kowalska (klasa 2b) oraz Jakub Nowak (klasa 2a), który został laureatem.

Opiekunem uczniów jest nauczycielka informatyki, pani Beata Putek.

Warto przypomnieć, że Gimnazjum nr 6 bierze udział w pilotażu programowania. Ponadto, już po raz czwarty przystąpiło do projektu „Mistrzowie Kodowania”, w ramach którego prowadzone są dodatkowe zajęcia z programowania nie tylko w języku Scratch, ale przede wszystkim w języku C++.

Udział w projekcie Akademii Programowania zaowocował powstaniem Klubu Młodego Programisty. W „szóstce” realizowany jest również projekt „Wolontariat ponad barierami działam dla dobra innych i własnego rozwoju”, w ramach którego dzielimy się z innymi wiedzą informatyczną – były poprowadzone już zajęcia z programowania dla uczniów z zaprzyjaźnionej Szkoły Podstawowej nr 12, natomiast pod koniec kwietnia gimnazjaliści z Klubu Młodego Programisty zapraszają przedszkolaków J

Podczas dodatkowych zajęć powstają również gry i aplikacje na urządzenia mobilne (na Androida) w oparciu o narzędzie AppInventor.

Szkoła corocznie bierze udział w Europejskim Tygodniu Kodowania, którego celem jest popularyzacja i promocja nauki programowania wśród dzieci, młodzieży i dorosłych. Podsumowaniem są zawsze Noce Kodowania, podczas których uczniowie dzielnie programują do rana.

Źródło: Gimnazjum nr 6


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij