Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami


Statuetki „Panna na niedźwiedziu” przyznane!

Prezydent Marcin Witko wręczył statuetki „Panny na niedźwiedziu” osobom działającym na rzecz promocji i rozwoju naszego miasta – przyjaciołom Tomaszowa Mazowieckiego. Statuetka stanowi nagrodę prezydenta przyznawaną osobom i instytucjom, które poprzez współpracę z Urzędem Miasta w szczególny sposób przysłużyły się lokalnej społeczności, a także kształtują pozytywny wizerunek miasta. Laureatami nagrody zostali: senator Rafał Ambrozik, właścicielka firmy „Binstal” Honorata Tchórz oraz artysta fotografik Dariusz Kwapisiewicz. Laureaci odebrali statuetki podczas Dni Tomaszowa w niedzielę, 25 czerwca.


Senator Rafał Ambrozik wspiera Tomaszów Mazowiecki na wielu płaszczyznach. Dzięki jego zaangażowaniu powstał w Tomaszowie nowoczesny żłobek, a kolejny będzie budowany niebawem. Aktywnie wspierał Urząd Miasta w pozyskaniu środków na ten cel. Jego sercu bliskie są kwestie medyczne. Po wejściu w życie ustawy o Krajowej Sieci Onkologicznej pomaga magistratowi w działaniach, które mają doprowadzić do utrzymania w naszym mieście poziomu świadczeń onkologicznych i współpracy między Tomaszowskim Centrum Zdrowia a Szpitalem Onkologicznym Nu-Med.

Honorata Tchórz i firma „Binstal” aktywnie wspiera niemal wszystkie duże projekty kulturalne prowadzone przez Urząd Miasta i jednostki podległe. Realizuje również miejskie inwestycje, kreując przy tym pozytywny wizerunek miasta, wpływa także na poprawę komfortu życia mieszkańców naszego miasta. Dodatkowo, z prywatnych funduszy Pani Honorata Tchórz remontuje pod czujnym okiem konserwatora przepiękny tomaszowski zabytek. Chodzi o dawną willę Feliksa Landsberga pochodzącego z rodziny tomaszowskich fabrykantów przy ul. Konstytucji 3 Maja 36/38. Zbudowano ją w 1908 roku. Willa jest jednym ze świadectw fabrykanckiej historii miasta.

Dariusz Kwapisiewicz to znany tomaszowski fotografik, artysta, który od wielu już lat swoimi fotografiami promuje i rozsławia Tomaszów Mazowiecki. Zaznaczyć należy, że wykonywane przez artystę zdjęcia charakteryzują się autorskim ujęciem i artystycznym sznytem, a tym samym wychodzą daleko ponad funkcję fotografii użytkowej, przedstawiając nasze miasto jako miejsce klimatyczne, wyjątkowe, niezwykle atrakcyjne. Nie sposób nie wspomnieć o współpracy Dariusza Kwapisiewicza z Urzędem Miasta w Tomaszowie Mazowieckim, nie tylko w zakresie promocji miasta, ale również w obszarze edukacji, a także dokumentacji przedsięwzięć o charakterze społecznym, kulturalnym i sportowym. Należy również zaznaczyć, że zdjęcia z tomaszowskich wydarzeń i miejsc, które stanowią zazwyczaj tematykę jego fotografii, bywają doceniane przez rozmaite gremia. Do ostatnich sukcesów artystycznych Dariusza Kwapisiewicza zaliczyć należy II nagrodę w konkursie Jazz World Photo w Pradze za fotografię pochodzącą z szóstej edycji odbywającego się w Tomaszowie Mazowieckim Love Polish Jazz Festival oraz nominację do nagrody Photo of the Year 2023 określanej jako OSCAR JAZZOWEJ FOTOGRAFII w Stanach Zjednoczonych. Dariusz Kwapisiewicz jest również finalistą polskiego konkursu fotograficznego im. Marka Karewicza.


Przyznanie statuetki jest formą podziękowania Prezydenta Miasta Tomaszowa Mazowieckiego, które ma wzmacniać pozytywne działania na rzecz Tomaszowa i jego mieszkańców, zachęcać do angażowania się w życie naszego miasta. Ma stanowić docenienie wyróżnionych osób za ich mecenat nad daną dziedziną np. w kontekście kultury, sportu, profilaktyki zdrowotnej czy opieki nad zabytkami.

Prezydent Marcin Witko przekazał także podziękowania rzecznikowi praw dziecka Mikołajowi Pawlakowi za pomoc Biura RPD we współorganizacji imprez skierowanych do najmłodszych mieszkańców naszego miasta.Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij