Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

Spotkanie z pisarką w MBP

20 września 2023 roku w dziecięcej książnicy w ramach projektu „Symbole narodowe w serce wplecione” odbyło się spotkanie autorskie pn. „Historia, fantazja, przygoda” z Grażyną Bąkiewicz - historykiem, pedagogiem, autorką książek dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Autorka w atrakcyjny sposób przybliżyła przybyłym fakty historyczne i ciekawostki. Uczniowie poznali miejskie legendy Łodzi, dowiedzieli się także, że Jadwiga Andegaweńska była pierwszą w historii Polski kobietą koronowaną nie na królową, lecz na króla. Pisarka również zaciekawiła historią pierworodnego syna Bolesława Chrobrego – Bezpryma (władca Polski nie pozwolił, by właśnie on stał się jego następcą). Po spotkaniu każdy mógł zakupić wybraną książkę i otrzymać autograf pisarki.

W wydarzeniu wzięli udział uczniowie z 4 klasy ze Szkoły Podstawowej nr 10 im. Tomaszowskich Olimpijczyków oraz z 7 klasy ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. A. Kamińskiego w Tomaszowie Mazowieckim.

Było to już ostanie wydarzenie w ramach wyżej wymienionego projektu. Spotkanie zostało dofinansowane ze środków Biura „Niepodległa” w ramach Programu Dotacyjnego „Symbole Narodowe”.


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij