Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

  • Data opublikowania: 2015-10-07

Spotkanie z Krystyną Dąbrowską w MBP

Oddział dla Dzieci i Młodzieży MBP serdecznie zaprasza na spotkanie autorskie z Krystyną Dąbrowską. Spotkanie odbędzie się 16 października 2015 roku o godzinie 11:00 przy placu Tadeusza Kościuszki 18. Spotkanie jest przeznaczone dla młodzieży.

Fundatorem spotkania jest Fundacja Wisławy Szymborskiej.


Krystyna Dąbrowska - urodzona w 1979 r. Ukończyła wydział grafiki warszawskiej ASP. Autorka tomików wierszy "Biuro podróży"(wyd. Zielona Sowa, 2006), "Białe krzesła"(WBPiCAK, 2012), za który w 2013 otrzymała Nagrodę im. Wisławy Szymborskiej oraz Nagrodę Fundacji im. Kościelskich, "Czas i przesłona"(Znak, 2014). Publikowała m.in. w "Twórczości", "Kwartalniku Artystycznym", "Odrze", "Gazecie Wyborczej", "Studium", "Dwutygodniku", "Nowych Książkach", "Kulturze Liberalnej". Tłumaczy z języka angielskiego (wiersze W. C. Williamsa, W. B. Yeatsa, Thomasa Hardy'ego i Thoma Gunna w "Literaturze na Świecie"; dwie satyry Jonathana Swifta: "Bitwa książek. Opowieść balii", WUW, 2013).

źródło: literackie.plTa strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij