Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

Spotkanie z cyklu "Historie dalekie i bliskie"

W ramach obchodów 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości Polski, Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim filia Dzielnicowy Ośrodek Kultury, Archiwum Państwowe w Piotrkowie Trybunalskim i Polskie Towarzystwo Historyczne Koło w Tomaszowie Mazowieckim zapraszają na spotkanie z cyklu "Historie dalekie i bliskie".


Spotkanie poprowadzi dr Paweł Perzyna z IPN Oddział w Łodzi, autor publikacji "Błażej Stolarski 1880-1939. Biografia Społecznika, działacza gospodarczego i polityka", który w swoim wystąpieniu zatytułowanym "Zasługi Błażeja Stolarskiego dla odbudowy i organizacji państwa polskiego" przybliży postać, pochodzącego z Ciebłowic Dużych, dziś całkiem zapomnianego, społecznika, wieloletniego działacza i popularyzatora wiejskiej spółdzielczości, ochotnika w wojnie polsko-bolszewickiej, publicysty, jednego z przywódców ruchu ludowego, posła, wicemarszałka Senatu, ministra pierwszych rządów niepodległej Polski.

Spotkanie odbędzie się 12 kwietnia 2018 r. o godz. 13 w siedzibie Dzielnicowego Ośrodka Kultury przy ul. Gminnej 37/39. Wstęp wolny.

Źródło: MCK


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij