Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

  • Data opublikowania: 2015-11-24

Spotkaj się ze zbójem Madejem - Andrzejki w Grotach Nagórzyckich

"Przyjdź, a cień wosku Ci pokaże, co Ci życie niesie w darze!" - taka obietnica zachęca do wybrania się na tradycyjne Andrzejki, które odbędą się w niedzielę 29 listopada w Grotach Nagórzyckich. Impreza, która zdążyła już wpisać się do kalendarza kulturalnego Tomaszowa, także i teraz będzie przebiegała zarówno w czeluściach dawnej kopalni piasku, jak i w usytuowanym przed nią obiekcie obsługi turystów.

W podziemiach na andrzejkowych gości będą czekali ożywieni na ten dzień legendarni "lokatorzy" grot na czele ze zbójem Madejem. Po spotkaniu z nimi można będzie wywróżyć sobie przyszłość lejąc roztopiony wosk na wodę bądź dopatrując się różnych liter i znaków w obierkach jabłek. W budynku przed grotami rozłoży swój warsztat Małgorzata Skiba Skibińska, znana piotrkowska artystka-plastyczka, specjalizująca się m.in. w technice decoupage'u. Pokaże ona i doradzi, jak można samodzielnie i oryginalnie ozdabiać różne przedmioty, a w tym choinkowe bombki.

Andrzejkowy wieczór będzie także okazją do zobaczenia efektów prac przeprowadzonych ostatnio przed Grotami Nagórzyckimi, które miały na celu zabezpieczenie przyległego terenu przed skutkami nawałnic i obfitego deszczu. Na inwestycji znacznie zyskał także wygląd terenu przylegającego do zbocza grot. Tradycyjnie, po zapadnięciu zmroku nabierze ono bajkowego wyglądu dzięki specjalnej iluminacji. Nagórzyckie Andrzejki rozpoczną się o godz. 15. Wstęp wolny


Inne artykuły


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij