Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami


Sportowe sukcesy „Dwunastki”

Szkoła Podstawowa nr 12 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 2 w Tomaszowie Mazowieckim od lat udowadnia, że sport to pasja łącząca uczniów i nauczycieli. Młodzi siatkarze pod wodzą trenera i nauczyciela wychowania fizycznego Cezarego Świecha powtórzyli sukces z ubiegłego roku i stanęli na podium mistrzostw województwa łódzkiego w piłkę siatkową.

Drużyna w składzie: Piotr Kubacki (kapitan), Antoni Goździk, Filip Heleniak, Błażej Czapnik, Filip Bogusz, Piotr Jabłoński, Miłosz Szymański, Borys Owczarczyk, Daniel Wodziński, Bartosz Szewczyk zdobyła I m. w półfinale i III m. finale wojewódzkim Mistrzostw w Piłkę Siatkową w kat. czwórki chłopców (Igrzyska Dzieci).

Ich starsi koledzy (rocznik 2010) również uplasowali się na III miejscu (po zwycięstwie w półfinale) w finale wojewódzkim Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Piłkę Siatkową. Drużyną w składzie: Bartłomiej Gońda, Alex Matera, Alex Nowak, Oliwier Ślązak, Wojciech Woźniak, Wojciech Wójciak opiekuje się Tomasz Cichowski.

Również III m. w finale wojewódzkim w Mistrzostwach w Pływaniu Drużynowym (Igrzyska Młodzieży Szkolnej) mają na swoim koncie dziewczęta: Milena Bystrońska, Maja Wojtaszczyk, Joanna Dziedzic, Laura Jóźwik, Ada Lewandowska, Aleksandra Ziółkowska i Zuzanna Świnoga. W ubiegłym roku były czwarte.

Warto wspomnieć, że siatkówka to jedna z dyscyplin strategicznych naszego miasta, a w SP 12 prężnie działają klasy sportowe (4-6) o takim właśnie profilu. Kształceniu umiejętności pływackich sprzyja natomiast szkolny basen.


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij