Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

Setki osób na otwarciu wystawy „W drodze do niepodległości” [ZDJĘCIA]

Do 18 maja w sali obrad Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim można oglądać wystawę  „W drodze do niepodległości”, prezentującą trudną drogę Polaków do odzyskania niepodległości i kształtowania się polskiej państwowości. Uroczyste otwarcie ekspozycji odbyło się w poniedziałek.

FOTO

Wystawę otworzył Marcin Witko, prezydent Tomaszowa Mazowieckiego. W trakcie spotkania, w którym wzięło udział setki osób, wykład na temat niepodległości wygłosił Tomasz Antczak, nauczyciel historii w Szkole Podstawowej nr 3.

Wystawę można oglądać do 18 maja w godzinach pracy Urzędu Miasta (od godz. 7.30 do 15.30, w środę do godz. 17). Wstęp wolny.

Wystawa

FOTo

Ekspozycja przygotowana jest w oparciu o materiały historyczne. Składa się z 30 plansz, które ilustrują i opisują najistotniejsze wydarzenia związane z odzyskaniem przez Polskę niepodległości w 1918 roku, w tym poprzedzające z 1917 roku i te późniejsze, z początku lat 20. XX wieku.

Wystawa jest elementem projektu edukacyjnego "Dla Niepodległej" realizowanego przez Bank Pocztowy SA oraz PERN SA, we współpracy z Narodowym Archiwum Cyfrowym i Archiwum Akt Nowych. Patronat nad projektem objęli Minister Edukacji Narodowej oraz Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego.


Inne artykuły


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij