Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami


Sekretne życie Tomaszowa i Spały

Spotkanie autorskie z Andrzejem Kobalczykiem, tomaszowianinem o wielu pasjach i talentach, zgromadziło w Miejskim Centrum Kultury  wszystkich tych, którzy chcieli poznać odpowiedzi na pytania zawarte w książce pt. „Sekrety Tomaszowa i Spały”.

FOTO

Spotkanie odbyło się 26 maja br. Najnowsza publikacja wydana przez Księży Młyn dołączyła do zaszczytnego cyklu obejmującego 20 miast z całej Polski. Czytelnicy przekonali się, że autor w swoistym reportażu historycznym na zasadzie collage’u zestawia zapamiętane sytuacje, opowieści przypadkowo spotkanych osób, opisy zdjęć czy wycinki prasowe dotyczące naszego miasta i okolic. Andrzej Kobalczyk w piątkowy wieczór przybliżył kulisy powstania książki, jednakże nie zdradził tajemnic w niej zawartych, zachęcając tym samym do jej przeczytania. W rolę lektorów odczytujących fragmenty „Sekretów Tomaszowa i Spały” wcielili się Maria i Czesław Mincerowie. Rozmowę z autorem prowadziła Anna Zieja. Dyrektor Miejskiego Centrum Kultury, Anna Zwardoń podziękowała kwiatami za przybycie bohaterowi spotkania oraz jego żonie, która była wsparciem podczas tworzenia 157- stronicowej lektury. Na zakończenie Andrzej Kobalczyk podpisywał swoje książki i rozmawiał z czytelnikami o echach przeszłości naszego miasta i malowniczej miejscowości wypoczynkowej nad Pilicą na terenie dawnej Puszczy Pilickiej, obecnie Spalskiego Parku Krajobrazowego. Wszyscy, którzy chcą poznać sekrety Tomaszowa i Spały, mogą nabyć najnowszą  książkę Andrzeja Kobalczyka w Skansenie Rzeki Pilicy oraz w „Grotach Nagórzyckich”.

 

Współorganizatorem promocji książki „Sekrety Tomaszowa i Spały” była Miejska Biblioteka Publiczna w Tomaszowie Mazowieckim.

 

 


Inne artykuły


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij