Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

  • Data opublikowania: 2016-02-18

Ruszył przetarg na pierwszą inwestycję w ramach TBO!

Wkrótce rozpoczną się pierwsze prace związane z realizacją zwycięskich projektów w ramach I edycji Tomaszowskiego Budżetu Obywatelskiego. W poniedziałek (22 lutego) nastąpi otwarcie ofert związanych z ogłoszeniem zamówienia publicznego na modernizację ulicy Torowej.

Zdjęcie robót drogowych ilustrujące artykuł

Zakres prac obejmuje m.in. roboty drogowe w zakresie podbudowy z piasku i nawierzchni z płyt betonowych wielootworowych typu YOMB czy też plantowania i zagęszczenia poboczy.

Przypomnijmy, że modernizacja ulicy Torowej została zgłoszony jako projekt lokalny w II rejonie zamieszkania. Projekt ma służyć nie tylko mieszkańcom dzielnicy, ale również osobom z poza miasta. Jak podkreślali autorzy projektu, okolica jest atrakcyjnie położona i mieszkańcy Tomaszowa coraz częściej korzystają z niej by dojechać do niedaleko położonej Spały oraz okolic. Na malowniczy krajobraz tego odcinka drogi składa się przede wszystkim starorzecze Pilicy, piękne rozlewiska oraz bliskie sąsiedztwo Spalskiego Parku Krajobrazowego. Głównym założeniem projektu jest kontynuacja utwardzenia drogi miejskiej płytami betonowymi mając na celu polepszenie bezpieczeństwa i warunków bytowych osób mieszkających przy ul. Torowej.

Inne artykuły


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij