Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

Ronda z nazwami

Rondo Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, Ewy Demarczyk, Żołnierzy Wyklętych, Białobrzeskie oraz Włodzimierza Smolarka - to nowe nazwy dla 5 tomaszowskich rond. Dziś radni przyjęli szereg uchwał nadających nazwy poszczególnym rondom w naszym mieście.

- Cieszę się, że mamy już nazwy, które budziły tyle emocji, ale chciałbym przede wszystkim podziękować tym, dzięki którym dziś radni mogli nazwy nowym obiektom nadać. Władzom wojewódzkim z marszałkiem Grzegorzem Schreiberem na czele, władzom powiatowym, z którymi wspólnie finansujemy wiele działań drogowych na ternie miasta, niebawem też Urząd Miasta rozpocznie prace modernizacyjne przy rondzie u zbiegu ulic Seweryna i Kawki, które od dziś nazywa się WOŚP. Dzięki tym wszystkim nowym obiektom będzie w naszym mieście przede wszystkim bezpiecznie. A biorąc pod uwagę to jak wiele jest emocji i jeszcze dużo propozycji nazw do rozdysponowania, nie zostaje nam nic innego jak budować nowe drogi i ronda - mówił prezydent Marcin Witko.

I tak u zbiegu ulic miejskich Bohaterów 14 Brygady, Tadeusza Kawki i prof. Tadeusza Seweryna rondo będzie nosiło nazwę Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, u zbiegu ulic Szczęśliwej i Mireckiego będzie Rondo Ewy Demarczyk, u zbiegu ulic Zielonej i Legionów Włodzimierza Smolarka, u zbiegu ulic: Opoczyńskiej, Wąwalskiej, Radomskiej i Gminnej będzie Rondo Białobrzeskie, a u zbiegu ulic Zawadzkiej i Elizy Orzeszkowej będzie nosić imię Żołnierzy Wyklętych.

Inne artykuły


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij