Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami


Radni przyjęli Program rozwiązywania problemu bezdomności na lata 2021-2027

Rada Miejska Tomaszowa Mazowieckiego przyjęła Program rozwiązywania bezdomności i łagodzenia jego skutków na lata 2021-2027.

Zmieniająca się dynamicznie rzeczywistość w obszarach społecznych powoduje podejmowanie nowych wyzwań i działań ukierunkowanych na wspieranie osób i rodzin. Dotyczy to również jednego z bardziej złożonych i trudnych problemów społecznych jakim jest zjawisko bezdomności. Osoby bezdomne są grupą społeczną szczególnie narażoną na proces wykluczenia społecznego. Bezdomność niesie za sobą szereg skutków m. in.: lęk, złość, agresja, postawę wycofania się, liczne choroby i urazy, przestępczość, łamanie norm społecznych, uzależnienia.

Program został poprzedzony odpowiednią diagnozą opracowaną w oparciu o analizę danych z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta, Koło Tomaszowskie, Straży Miejskiej, Powiatowej Komendy Policji i Tomaszowskiego Centrum Zdrowia.

Cele przyjętego programu to m.in. działania profilaktyczne ograniczające zjawisko bezdomności i wczesna interwencja, zapewnienie osobom zagrożonym bezdomnością i bezdomnym bezpieczeństwa socjalnego, aktywizacja osób bezdomnych i zagrożonych bezdomnością jako przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu, budowanie zintegrowanego systemu współpracy służb celem rozwiązywania problemu bezdomności i zagrożenia bezdomnością.

Opracowane w Programie rozwiązywania problemu bezdomności i łagodzenia jej skutków na lata 2021-2027 zadania, będą wykonywane w zależności od otrzymanych dotacji, posiadanych środków własnych oraz środków finansowych uzyskanych ze źródeł zewnętrznych. Realizatorem i koordynatorem Programu jest Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Tomaszowie Mazowieckim, który do końca marca każdego roku będzie przedkładał Prezydentowi Miasta Tomaszowa Mazowieckiego sprawozdanie zbiorcze z realizacji programu sporządzone na podstawie informacji zebranych przez poszczególnych realizatorów zadań.


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij