Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami


Przetarg na nową bazę MZK ogłoszony

Miejski Zakład Komunikacyjny ogłosił przetarg na budowę nowej bazy. Powstanie m.in. nowoczesne zaplecze techniczne do obsługi hybrydowych autobusów, stacja kontroli pojazdów i myjnia samochodowa.


MZK otrzyma dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020 na zakup 5 autobusów hybrydowych, modernizację bazy autobusowej wraz z zagospodarowaniem terenu. Spółka zakupi też wiatę rowerową. Całkowita wartość projektu to ponad 30 mln zł.

Spółka ogłosiła już przetarg na budowę bazy przy ul. Warszawskiej 109/111 wraz z infrastrukturą techniczną i wyposażeniem. Powstanie m.in. zaplecze techniczne do obsługi niskoemisyjnych autobusów hybrydowych, stanowiska serwisowe, stacja kontroli pojazdów, myjnia automatyczna i magazyny. Obiekt będzie również monitorowany.

Oferty można składać do 21 grudnia br. Spółka będzie oceniała cenę oferty (znaczenie 60%), wydłużenie terminu gwarancji na roboty budowlane (znaczenie 10%), wydłużenie terminu gwarancji na urządzenia (znaczenie 25%), termin realizacji zamówienia (znaczenie 5%).


25 hybrydowych autobusów

Miasto w ramach tego samego konkursu otrzyma dotację na zakup 20 autobusów o napędzie hybrydowym, 15 tablic informacji pasażerskiej i 5 zadaszonych wiat rowerowych. Całkowita wartość zadania to 35 921 125,00 zł. Niebawem magistrat ogłosi przetarg.

Miejski Zakład Komunikacyjny w Tomaszowie Mazowieckim będzie dysponował 25 nowoczesnymi autobusami hybrydowymi oraz jedną z najnowocześniejszych baz w kraju. Oba tomaszowskie wnioski, jeden złożony przez miasto a drugi przez MZK, zostały najlepiej ocenione w województwie łódzkim.


Bezpłatna komunikacja miejska dla mieszkańców

Na wniosek prezydenta Marcina Witko, na jednej z sesji Rady Miejskich, radni przyjęli uchwałę intencyjną, która została dołączona do wniosków, zakładającą wprowadzenie bezpłatnej komunikacji miejskiej we wszystkie dni tygodnia, po uzyskaniu dofinansowania i zakupie nowych autobusów.  Obecnie tomaszowianie mogą korzystać z bezpłatnych przejazdów w niedziele i święta.

Głównym celem projektu jest zwiększenie wykorzystywania transportu publicznego w naszym mieście. Realizacja projektu ma na celu stworzenie w Tomaszowie Mazowieckim sprawnego i bezpiecznego systemu publicznego transportu zbiorowego, o wysokiej jakości świadczonych usług, spełniającego standardy unijne w zakresie ochrony środowiska, konkurencyjnego względem transportu indywidualnego.

Inne artykuły


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij