Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

Przed nami wyścig kolarski „Solidarności" i Olimpijczyków [ZMIANY W ORGANIZACJI RUCHU]

Po raz kolejny Tomaszów Mazowiecki znalazł się na trasie Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego „Solidarności" i Olimpijczyków. 28 czerwca w naszym mieście rozpocznie się II etap. Będzie to 28. edycja wyścigu.
FOTO
Trasa tegorocznej edycji wyścigu prowadzi z Łodzi do Lublina. W trakcie rywalizacji, kolarze przejadą pięć etapów, na terenie pięciu województw: łódzkiego, świętokrzyskiego, mazowieckiego, podkarpackiego i lubelskiego o długości 738,8 km.

Pierwszy dzień wyścigu (28 czerwca) przyniesie dwa etapy, podczas których swoje umiejętności w sposób szczególny będą mogli zaprezentować zarówno sprinterzy i górale. Przed południem zaplanowany został etap Łódź – Zduńska Wola, a popołudniu Tomaszów Mazowiecki – Kielce.

O godzinie 17.35 z placu Kościuszki wystartuje drugi etap, prowadzący do Kielc i liczący 121,3 km. Kolarze przejadą przez pl. Kościuszki, a następnie ulicami: Piłsudskiego, Legionów, Zieloną, Jana Pawła II i Jerozolimską. Z Tomaszowa Mazowieckiego kolarze udadzą się ulicami:  Wandy Panfil, św. Antoniego, Głowackiego w kierunku Opoczna. Początek startu ostrego o godz. 17.40.

Mini Wyścig Kolarski „Solidarności”

Tradycją stało się organizowanie Mini Wyścigu Kolarskiego „Solidarności” dla dzieci w miastach na trasie Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego „Solidarności” i Olimpijczyków.
Mogą w nich uczestniczyć dzieci w wieku przedszkolnym oraz zawodnicy i zawodniczki Uczniowskich Klubów Sportowych i szkół podstawowych. Warunkiem udziału w wyścigu jest wyrażenie zgody rodziców lub opiekunów prawnych na udział dziecka, potwierdzone podpisem na formularzu zgłoszeniowym oraz okazaniem dokumentu tożsamości przez rodziców lub opiekunów w dniu zapisów. Każdy z uczestników otrzyma dyplom potwierdzający uczestnictwo w imprezie. Trójka najlepszych w każdej kategorii dziewcząt i chłopców otrzymają nagrody rzeczowe.

Kategorie wiekowe
Wyścigi będą rozegrane w następujących kategoriach wiekowych:
1) kategoria A (Chochliki) (do 5 lat)
2) kategoria B (Krasnale) (6 – 8 lat)
3) kategoria C (Skrzaty) (9 – 10 lat)
4) kategoria D (Elfy) (11 – 12 lat)
5) kategoria E  (Elfy) (11 – 12 lat – posiadający licencję żaka)
 
28 czerwca, pl. Kościuszki 
14.00 zapisy i przyjmowanie zgłoszeń zawodników w Namiocie Mini Wyścig „Solidarności”  
15.00 start pierwszej grupy wiekowej, kolejne grupy startują według kolejności kategorii.
16.15 rozpoczęcie ceremonii dekoracji
16.25 prezentacja liderów wszystkich klasyfikacji
17.35 start honorowy
17.40 start ostry
 
Uwaga! Każdy uczestnik Mini Wyścigu „Solidarności” musi posiadać rower i kask.

Zmiany w organizacji ruchu

W godzinach 12.00 – 20.30 centrum miasta będzie wyłączane z ruchu. Sukcesywnie zamykany będzie plac Kościuszki, ulica Piłsudskiego i wloty ulic przylegających do alei Marszałka Józefa Piłsudskiego tj.: ulice Grunwaldzka, Krzyżowa, Zgorzelicka, Ciesielska oraz wloty w kierunku placu Kościuszki od strony ulicy Polnej i Jerozolimskiej.

Czasowe utrudnienia w ruchu w godzinach 17.30 – 18 00 pojawią się na ulicach:  Legionów, Zielona, Jana Pawła II, Jerozolimska, Wandy Panfil, św. Antoniego, Bartosza Głowackiego, Mireckiego, Białobrzeskiej oraz Opoczyńskiej  

Dodatkowo, od godziny 6.00 na ulicy Marsz. Piłsudskiego, placu Kościuszki oraz ulicy Jerozolimskiej na całej długości obowiązywał będzie całkowity zakaz zatrzymywania  się wszelkich pojazdów. Nie będzie również dostępny parking na południowej pierzei pl. Kościuszki. Od godziny 12.00 zamknięty będzie wjazd na plac Kościuszki od strony ul. Polnej, Św. Antoniego oraz Jerozolimskiej z uwagi na montaż infrastruktury niezbędnej do przeprowadzenia zawodów. Od godziny 14.00 zamknięty będzie wjazd na plac Kościuszki od strony Alei Marszałka Józefa Piłsudskiego.


Zmiany w kursowaniu MZK
                                                                                            


W godz. 12:00 - 17:00  utrudnienia w ruchu dotyczą samego centrum miasta czyli pl. Kościuszki oraz marsz. Piłsudskiego i ulic przyległych, ograniczenia będą następowały sukcesywnie trasy zmiany w kursowaniu autobusów dla tego etapu dotyczą wprowadzenia objazdów dla linii:

 Nr 2

- od ul. Jana Pawła II objazd ulicami: Graniczną, św. Antoniego, B. Głowackiego, Nowowiejską do Konstytucji 3-go Maja, objazd obowiązuje w obu kierunkach,

 Nr 3 i 5

- od ul. Farbiarskiej objazd ulicami: Legionów, Barlickiego, Konstytucji 3-go Maja dalszy przebieg bez zmian, objazd obowiązuje w obu kierunkach,

 Nr 11

- od ul. Dąbrowskiej objazd ulicami: Smugową, Graniczną, św. Antoniego, B. Głowackiego, Nowowiejską, Konstytucji 3-go Maja, w kierunku odwrotnym od ul. Granicznej przez Jana Pawła II, Zieloną, Legionów do Dąbrowskiej,

Nr 13

- od Jana Pawła II objazd ulicami: W. Panfil, św. Antoniego, B. Głowackiego, Nowowiejską, Konstytucji 3-go Maja, objazd obowiązuje w obu kierunkach,

Linia Nr 14

- od ul. Jana Pawła II objazd ulicami: Graniczna, św. Antoniego,  B. Głowackiego, Nowowiejską, Konstytucji 3 –go Maja i odwrotnie,

Linia Nr 19

- dla kursów od strony Chorzęcina, Łaziska przejazd ul. E. Orzeszkowej do Barlickiego,

- kursy od strony Wąwału kończyły się będą na ul. Barlickiego.

Dla godzin 17:00 – 18:10  utrudnienia w ruchu dotyczą prawie całego układu komunikacyjnego i zasadnym jest zawieszenie kursowania większości linii, dla części kursów opóźnienia godzin odjazdów.

Kursy rozkładowe linii Nr: 6, 8, 13, 14 i 18 w godz. 17:00 – 18:10 zostają zawieszone, dla linii Nr: 2, 3, 5 i 11 zmiana trasy przejazdu i czasów odjazdu:

Nr 2

- kurs godz.: 17:35 z Borek opóźniony odjazd na godz.: 18:00,

Nr 3

- kurs z 17:00 z Chorzęcina skrócony do Barlickiego,

- rozkładowy kurs 16:48 z pl. Kościuszki do Brzustowa odbędzie się z przystanku Konstytucji 3 Maja/D. Rzemiosła  o godz.:  16:50, kurs  z Brzustowa z 17:30 opóźniony na 18:20,

Nr  5

- objazd obwiązuje od ul. Farbiarskiej, przejazd ulicami: Legionów, Barlickiego, Konstytucji 3-go Maja, dalszy przebieg bez zmian, objazd obowiązuje w obu kierunkach,

Nr 11

Kurs 17:05 z Zaborowa kurs tylko do Konstytucji 3 Maja, o godz.: 18:10 od  przystanku Warszawska/Barlickiego kontynuacja kursu do Dąbrowy, kurs z godz.: 17:35 z Dąbrowy odjazd opóźniony na godz.: 18:20, kurs z Łagiewnik do Wiaderna opóźniony z 18:09 na 18:45.     

MZK przeprasza z utrudnienia.

Inne artykuły


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij