Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

Przebudowa pomieszczeń II piętra Miejskiego Centrum Kultury zakończona

Zakończyła się przebudowa i adaptacja pomieszczeń II piętra w budynku Miejskiego Centrum Kultury przy placu Kościuszki 18, której celem było jak najlepsze przystosowanie obiektu do pełnienia funkcji kulturalnych i społecznych.

W ramach robót budowlanych wymieniono uszkodzone elementy konstrukcji nośnej dachu i stropu na poddaszu, tj. belek stropowych, murłat, krokwi, słupków, stężeń, wzmocniono także konstrukcję stropu drewnianego nad 1 piętrem. Przeprowadzono remont więźby dachowej, wymieniono uszkodzone krokwie i poszycie dachu, które w części frontowej wykonano z blachy tytanowo-cynkowej, a w części tylnej z papy termozgrzewalnej.

Wykonano także nowe stropy nad użytkowymi pomieszczeniami poddasza, na którym wykonano nowe ścianki działowe typu lekkiego na konstrukcji szkieletowej, a tym samym zbudowano nowy rozkład pomieszczeń. W pomieszczeniach rozebrano stare podłogi i wykonano nowe wraz z posadzkami na poddaszu oraz nowymi warstwami podłogowymi w piwnicy pod budynkiem głównym.

W zakresie pozostałych prac budowlanych wykonano izolację przeciwwilgociową pionowej ściany piwnic, renowację części stolarki okiennej, budowę nowych przewodów wentylacji grawitacyjnej, wykonano obróbki blacharskie gzymsów, kominów oraz wymieniono rynny.

Powstała w wyniku przebudowy II piętra przestrzeń posłuży rozbudowie bazy przeznaczonej do realizacji projektów i zajęć kulturalnych i społecznych.

Inne artykuły


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij