Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami


Przebudowa dróg na Ludwikowie. Umowa podpisana, prace ruszają

Miasto pozyskało kolejne dofinansowanie na modernizację dróg. Do Tomaszowa Mazowieckiego trafi ponad 2 mln zł na realizację pierwszego etapu przebudowy ulic na Ludwikowie. Prezydent Marcin Witko podpisał już umowę z wykonawcą inwestycji. Prace rozpoczną się jeszcze w lipcu br.

FOTo\ podpisanie umowy

W pierwszej kolejności zostaną przebudowane ulice: Jana, Edwarda i Grażyny (powstaną nowe nawierzchnie asfaltowe, chodniki i kanalizacja deszczowa wraz z odwodnieniem). W planach jest modernizacja łącznie dziesięciu dróg na Ludwikowie. Cały zakres zadania inwestycyjnego obejmuje ulice:  Jana, Grażyny, Edwarda, Damazego, Ignacego, Jerzego, Ireny, Henryka, Haliny i Grzegorza.

Na realizację pierwszego etapu miasto pozyskało dofinansowanie z Urzędu Wojewódzkiego w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. Najkorzystniejszą ofertę na wykonanie zadania złożyło Przedsiębiorstwo Robót Drogowo – Mostowych Sp. z o.o. We wtorek, 9 lipca, prezydent Tomaszowa Mazowieckiego Marcin Witko podpisał umowę z wykonawcą. Kontrakt opiewa na 4 249 887,81 zł.

- Sukcesywnie likwidujemy tzw. „błotne ulice”. Czasami musimy uzbroić się w cierpliwość, bo ważne jest dla nas, by do każdej złotówki z budżetu miasta dołożyć fundusze pozyskane z zewnątrz – podkreśla Marcin Witko. - Osiedle Ludwików sukcesywnie wyposażane będzie w kanalizację deszczową. Gdy rozpoczynałem kadencję, mnóstwo przestrzeni w mieście, m.in. na Ludwikowie, nie posiadało kanalizacji sanitarnej, deszczowej czy sieci gazowej. Dzisiaj krajobraz Tomaszowa Mazowieckiego pod tym względem sukcesywnie się poprawia. Jesteśmy liderem w województwie łódzkim jeżeli chodzi o sieci gazownicze. Gdyby więcej firm specjalizowało się w tego typu inwestycjach mielibyśmy jeszcze lepszą pozycję. Obecnie największym problemem jest brak wykonawców – uważa prezydent Tomaszowa Mazowieckiego.

FOTO

Dzięki realizacji inwestycji znacznie poprawi się komunikacja wewnętrzna osiedla Ludwików, warunki dojazdowe i parkowania dla mieszkańców, a przede wszystkim bezpieczeństwo pieszych w tej części Tomaszowa Mazowieckiego.


Inne artykuły


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij