Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

Profilaktyka najważniejsza – sprawdź gdzie możesz się przebadać

Mieszkańcy województwa łódzkiego mogą korzystać z kilku programów profilaktycznych. Dotyczą one badań w zakresie wczesnego wykrywania nowotworu jelita grubego, nowotworu piersi, raka szyjki macicy oraz pacjentów kardiologicznych.

 

Z bezpłatnych świadczeń w ramach populacyjnego programu profilaktycznego w kierunku wczesnego wykrywania nowotworu jelita grubego realizowanych w latach 2017-2018 ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020 mogą skorzystać:

 

w systemie zapraszanym:

  • osoby w wieku 55 – 64 lata, niezależnie od obecności objawów klinicznych;

 

w systemie oportunistycznym

  • wszystkie osoby w wieku 50-65 lat, niezależnie od wywiadu rodzinnego;
  • osoby w wieku 40-65 lat, które mają krewnego pierwszego stopnia (rodzice, rodzeństwo, dzieci), u którego rozpoznano raka jelita grubego;
  • osoby w wieku 25–65 lat, pochodzące z rodziny z zespołem Lyncha – kwalifikowanie na podstawie wywiadu lekarskiego i oświadczenia pacjenta i/lub dodatkowej dokumentacji wymaganej przez lekarza kwalifikującego na badanie;

kryteria wyłączenia: objawy kliniczne sugerujące istnienie raka jelita grubego, kolonoskopia w ostatnich 10 latach – weryfikowane na podstawie oświadczenia zawartego w ankiecie.

 

Z bezpłatnych świadczeń w ramach populacyjnego programu profilaktycznego w kierunku wczesnego wykrywania nowotworu piersi realizowanych w latach 2017-2018 ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020 mogą wziąć udział kobiety w wieku od 50 do 69 lat

 

Do skorzystania z bezpłatnych świadczeń w „Programie rehabilitacyjno-edukacyjnym dla pacjentów kardiologicznych z terenu województwa łódzkiego” realizowanym w latach 2017-2018 ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020 uprawnione są osoby w wieku aktywności zawodowej, w szczególności powyżej 50 roku życia, ze stabilną chorobą niedokrwienną serca, po ostrym zespole wieńcowym, osoby z niewydolnością serca i po przebytych zabiegach kardiochirurgicznych, kwalifikujące się do rehabilitacji kardiologicznej w warunkach ambulatoryjnych.

Natomiast z bezpłatnych świadczeń w ramach populacyjnego programu profilaktycznego w kierunku wczesnego wykrywania nowotworu szyjki realizowanych w latach 2017-2018 ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020 uprawnione są kobiety w wieku od 25 do 69 lat.

Program oferuje badania cytologiczne, opiekę nad osobą zależną podczas wykonywania badania, zwrot kosztów dojazdu na badanie.

Szczegóły poniżej

Źródło: Urząd Marszałkowski

Pliki do pobrania


Inne artykuły


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij