Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

Proekologiczne i prozdrowotne warsztaty w filii DOK

Interdyscyplinarne warsztaty pt. „O warzywach, ekologii i zdrowym odżywianiu” realizowane 18 i 19 lipca br. w Miejskim Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim, filii DOK dobiegły końca. Przez dwa dni dzieci w wieku szkolnym brały udział w zajęciach związanych z uprawą warzyw, ziół i owoców. Zajęcia poprowadziła Elżbieta Lenart, specjalistka w zakresie zielarstwa i ogrodnictwa.

FOTO


Wiedza podczas warsztatów była przekazywana w sposób prosty i zrozumiały, a wplatane elementy praktyczne cieszyły się największym zainteresowaniem dzieci. Nad całością działań czuwała również Berenika Karlińska. Uczestnicy zadania mieli  bezpośredni kontakt z przyrodą w ogródku warzywno - edukacyjnym, założonym z inicjatywy pracowników filii DOK. Dzieci zaprezentowały swoje przykładowe jadłospisy i wspólnie podejmowały decyzje o zwiększeniu udziału warzyw i owoców w swojej codziennej diecie. Zgodnie z zasadami edukacji prozdrowotnej, w ramach idei ,,w zdrowym ciele, zdrowy duch”, wszyscy brali również udział w zajęciach ruchowych.

Lipcowe warsztaty proponowane przez Miejskie Centrum Kultury, filię DOK są bezpłatną formą spędzania wolnego czasu w towarzystwie rówieśników i z wykwalifikowaną kadrą instruktorów.

W cyklu lipcowych działań interdyscyplinarnych w filii DOK na najmłodszych czekają ostatnie już warsztaty pn. „Plastyczno-teatralny misz - masz", które odbędą się w terminie 26-27.07.2017, godz. 10-12, zapisy w sekretariacie ośrodka lub telefonicznie 44 723-15-15.


Inne artykuły


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij