Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

Prezydent podpisał porozumienie o współpracy w sprawie elektromobilności

 Porozumienie stanowi deklarację współpracy miasta  i Instytutu Elektroenergetyki Politechniki Warszawskiej przy realizacji zadań będących częścią projektu ”Efektywność energetyczna przez rozwój elektromobilności w Polsce”. Wynikiem prac będzie dokument o charakterze strategicznym wskazujący potencjalne zagrożenia oraz kierunki rozwoju elektromobilności w mieście. Porozumienie zostało podpisane dziś (15.09.2017) w Krajowym Ośrodku Bilansowania i Zarządzania Emisjami w Warszawie przez prezydenta Tomaszowa Marcina Witko i prof. nzw. dr hab. inż. Sylwestra Robaka dyrektora Instytutu Elektroenergetyki Politechniki Warszawska w obecności przedstawicieli z Ministerstwa Środowiska oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
 zdjęcie ze spotkania

Projekt ma zostać zrealizowany do 30 listopada 2017 r.  W ramach współpracy strategiczny dokument opracuje Politechnika. Będzie on zawierał analizę niezbędnych elementów lokalnej infrastruktury elektroenergetycznej pod kątem jej wystarczalności, analizę techniczno-ekonomiczną dla niezbędnych inwestycji w lokalną sieć elektroenergetyczną, oraz metodyki uwzględniania potrzeb energetycznych w ujęciu lokalnym dla transportu elektrycznego z uwzględnieniem stacji ładowania o różnym przeznaczeniu i lokalizacji na podstawie danych, dokumentów, informacji  przekazanych przez Urząd Miasta.

 

Projekt jest dofinansowany z środków Mechanizmu Finansowego EOG 2009-2014 w ramach Funduszu Współpracy Dwustronnej,   na podstawie umowy partnerskiej z Instytutem Ochrony Środowiska – Państwowym Instytutem Badawczym, Instytutem Badań Stosowanych Politechniki Warszawskiej oraz Wydziałem Elektrycznym Politechniki Częstochowskiej, w ramach którego funkcję Lidera projektu pełni Instytut Ochrony Środowiska – Państwowy Instytut Badawczy. 


Inne artykuły


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij