Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami


Prawie 4 mln na kolejny tomaszowski żłobek!

Miasto otrzymało niemal 4 mln złotych na budowę żłobka przy ulicy Kombatantów na osiedlu Niebrów oraz na sfinansowanie tzw. dziennych opiekunów.

- Podczas otwarcia żłobka przy ul. Strzeleckiej podkreślałem jak ważne są dla nas tomaszowskie rodziny. Jak ważne jest to, żeby młodym rodzicom umożliwić szybki powrót do życia zawodowego, zapewniając jednocześnie bezpieczną opiekę ich najmłodszym pociechom. Dlatego takie dofinansowania cieszą wyjątkowo – powiedział prezydent Marcin Witko.


Środki w kwocie 3,8 mln złotych zostały przyznane z Rządowego Programu MALUCH+ 2022-2029. W ramach pozyskanego dofinansowania miasto będzie mogło wybudować kolejny nowoczesny obiekt żłobkowy dla 90 małych tomaszowian. Projekty i pozwolenia są gotowe. Żłobek będzie posiadał wysoki standard znany już z niedawno wybudowanego obiektu przy ul. Strzeleckiej. Jednak tym razem w ramach budowy żłobka powstanie także nowoczesny plac zabaw przystosowany dla potrzeb najmłodszych dzieci. Dodatkowo w celu obniżenia kosztów eksploatacji w obiekcie zostanie wykonana instalacja fotowoltaiczna. Po podpisaniu umowy z wojewodą łódzkim i ustaleniu harmonogramu współfinansowania inwestycji w poszczególnych latach, rozpocznie się procedura przetargowa. Prace budowlane ruszą jesienią tego roku.


Co istotne obecna edycja programu przewiduje dodatkowe wsparcie dla samorządów, w ramach którego możliwe jest sfinansowanie części koszów funkcjonowania stworzonych miejsc opieki. To dodatkowe ponad 3 mln zł jakie otrzyma miasto na funkcjonowanie żłobka. Takie rozwiązanie jest szczególnie ważne gdyż pozwala w początkowym okresie funkcjonowania placówki na znacznie zmniejszenie wydatków z budżetu miasta przeznaczanych na jej utrzymanie.

Inne artykuły


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij