Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami


Pomaganie jest sztuką - warto pomagać

III Powiatowy Konkurs Wiedzy o Społeczeństwie odbył się 25 maja 2018 r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 8 w Tomaszowie Mazowieckim pod patronatem prezydenta Marcina Witko.

Pomysłodawcą i organizatorem tego przedsięwzięcia jest  Dorota Wieczorek- pedagog i nauczyciel WOS-u oraz pani Jadwiga Wonko- konsultant Wojewódzkiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli.

 Zdjęcie z konkursu 1

Tegoroczna edycja przebiegła pod hasłem : Pomaganie jest sztuką. Z tej okazji pojawił się w szkole gość specjalny Sabina Złotorowicz, koordynatorka projektów edukacyjnych w Polskiej Akcji Humanitarnej, która wręczyła nagrody w konkursie.

 

I miejsce otrzymał Bartłomiej Jedliński, gimnazjalista ze Szkoły Podstawowej nr 10.

II miejsce zajął Filip Pęczek z Zespołu Szkolno- Przedszkolnego nr 8.

Nagrodę za III miejsce otrzymał Jakub Kosza z  Zespołu Szkolno- Przedszkolnego nr 9 i Maksymilian Zięba z z Zespołu Szkolno- Przedszkolnego nr 8.

 

Organizacja III Powiatowego Konkursu Wiedzy o Społeczeństwie stała się też doskonałą okazją do promowania idei wolontariatu. W związku z tym w ostatnich tygodniach przeprowadzono  szereg konkursów, których celem było rozwijanie wśród uczniów postawy zaangażowania na rzecz potrzebujących pomocy oraz kształtowanie ich otwartości i wrażliwości na potrzeby innych.

 

Pierwszy konkurs literacki pt. „Poezja pełna nadziei” skierowany był do uczniów kl. V,VI i VII.

Zwycięzcą konkursu poetyckiego został Dawid Śmigiel z kl. Va.

II miejsce otrzymał Mateusz Urbańczyk z klasy VIIa  

III miejsce w konkursie zajął Patryk Wella z kl. Va

 

Adresatami drugiego konkursu byli gimnazjaliści. Ich zadaniem było nagranie krótkiego filmu pt. „Warto pomagać- działania Polskiej Akcji Humanitarnej”.

Najciekawszy film nakręcili: Filip Pęczek, Oliwia Trojak, Magdalena Żadkowska, Zuzanna Wojciechowska i Marta Żyłka z kl. IIIB.

III miejsca w tym konkursie nie przyznano, drugie miejsce otrzymała grupa „filmowców” w składzie: Kacper Chmiel, Natalia Niemiec i Martyna Mochola- uczniowie z klasy IIIA

 

W konkursie na plakat o Janinie Ochojskiej komisja konkursowa przyznała tylko jedną nagrodę. Otrzymał ją Mateusz Urbańczyk z kl. VIIa

 

Ostatni konkurs był wyjątkowy, adresowany do rodziców i dzieci . Ich zadaniem było napisanie najpiękniejszej bajki z morałem „Warto pomagać” oraz wykonanie do niej ilustracji.

I miejsce zdobyła pani Małgorzata Więckowska i jej córka Marta za bajkę pod tytułem „Warto pomagać”.

II miejsce w konkursie zajęła pani Urszula Machnicka z córką Małgosią, uczennicą kl. Ia. Ich bajka nosi tytuł „Zosia i Nie - ja”.

Trzecią nagrodę za pracę pod tytułem: „Bajka o kolorowych kredkach, obtłuczonym imbryczku i zmęczonym telefonie”. otrzymała Pani Katarzyna Cielebon i jej córka Basia, uczennica II kl. szkoły podstawowej

 

 

Źródło: ZSP nr 8

Inne artykuły


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij