Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

  • Data opublikowania: 2016-08-23

Polskie dzieci z Ukrainy zwiedziły Spałę, Konewkę i Inowłódz

Od 16 sierpnia, na zaproszenie Urzędu Miasta, kilkudziesięcioosobowa grupa polskich dzieci z Ukrainy spędza wakacje w Tomaszowie Mazowieckim. Jednym z punktów dziesięciodniowej wizyty partnerskiej był wyjazd do Spały, Inowłodza i Konewki.

Dzieci

Razem z dziećmi jest Wanda Ridosz, prezes Towarzystwa Kultury Polskiej imienia Franciszka Karpińskiego w Iwano-Frankiwsku.

W piątek (19sierpnia) dzieci przeszły trasą turystyczną w Konewce , zwiedzili schrony i ekspozycje. Natomiast w Spale odwiedzili m.in. Centralny Ośrodek Sportu. Wizytę w Inowłodzu poświęcili na zwiedzenie zamku i kościoła św. Idziego.

Dzieci na co dzień mieszkają w Iwano-Frankiwsk, dawnym Stanisławowie. To jedno z miast partnerskich Tomaszowa Mazowieckiego. Młodych Ukraińców przywitała we wtorek (16 sierpnia) wiceprezydent Zofia Szymańska.

Iwano-Frankiwsk to miasto obwodowe w zachodniej Ukrainie, liczące ok. 222 tys. mieszkańców. Zostało założone 7 maja 1662 r. przez Andrzeja Potockiego, który nadał mu nazwę Stanisławów. W mieście znajduje się bardzo dużo zabytków związanych z historią Polski, m.in. kościół dekanalny z 1700 roku czy Kolegium Jezuitów.Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij