Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

Podziękowano przyjaciołom dzieci

Powiatowy Oddział Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Tomaszowie Mazowieckim w piątek, 14 lutego po raz dwudziesty szósty zorganizował noworoczne spotkanie dla osób, które w różnej formie wspierają działalność stowarzyszenia i pracę świetlicy socjoterapeutycznej „Krasnoludek”. Najbardziej zaangażowanym w pracę na rzecz dzieci wręczono odznaczenia. Wśród wyróżnionych znalazł się Tomasz Jurek ‒ wiceprezydent Tomaszowa Mazowieckiego.


noworoczne spotkanie przyjaciół dzieci 2020


Uroczystość już po raz kolejny odbyła się w gościnnych progach I Liceum Ogólnokształcącego. Uczestników powitały prezes Oddziału Powiatowego TPD Jadwiga Brajer, jej zastępca Maria Jendryka oraz Ewa Męcina, dyrektorka I LO.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in. ci, którzy pracowali przy zorganizowaniu ubiegłorocznego koncertu „Serce na dłoni” , z którego dochód przeznaczany jest m.in. na organizację wypoczynku letniego dla podopiecznych TPD, a także jego wykonawcy, darczyńcy i sponsorzy czy osoby wspierające świąteczne akcje „Mikołaj dzieciom”.

Głównym punktem oficjalnej części spotkania było uhonorowanie osób wspierających działalność TPD.

Odznaką "Przyjaciel dziecka" wyróżnieni zostali: Tomasz Jurek - wiceprezydent Tomaszowa Mazowieckiego, Cezary Pełka, Mariusz Świderek, Joanna Kosior, Izabela Horbik, Beata Cieślik, Jan Drozd, Justyna Piątek i Rafał Żelazek.

Srebrną odznakę ”Zasłużony działacz TPD” otrzymały: Wacława Bąk - przewodnicząca Rady Powiatu Tomaszowskiego, Jolanta Janicka, Ewa Śliwińska, Jolanta Skonieczna i Anna Gajek.

Darczyńcom podziękowały też dzieci ze świetlicy socjoterapeutycznej TPD „Krasnoludek”, które przygotowały spektakl z przesłaniem.noworoczne spotkanie przyjaciół dzieci spektakl


W  części artystycznej wystąpili również uczniowie I LO i ich przyjaciele: wokaliści ‒ Zuzanna Borowska, Weronika Wysmyk, Maja Korzeniowska, Karolina Ziętek, Julia Zaczyńska, Kornelia Bielas, Justyna Borkowska, Julia Stępień i Jan Gluźniewicz oraz: tancerki ‒ Julia Chaber, Weronika Skorupa i Katarzyna Zwolska. Na zakończenie kilka piosenek wykonał Czesław Mincer.

Pomoc podopiecznym TPD potrzebna jest nie tylko okazyjnie. Organizowanie letniego czy zimowego wypoczynku, przygotowywanie paczek świątecznych to tylko niewielka część działalności stowarzyszenia. Na co dzień z pomocy w nauce, zajęć terapeutycznych, umuzykalniających, posiłków, programów prozdrowotnych i profilaktycznych  w świetlicy „Krasnoludek” korzysta około 45 dzieci z Tomaszowa, które wytypowane zostały przez szkolnych pedagogów. Kolejne otaczane są podobnymi działaniami przez koła TPD znajdujące się w przedszkolach i szkołach powiatu tomaszowskiego.

TPD można wspomóc, przekazując na rzecz stowarzyszenia m.in. 1% podatku należnego fiskusowi. Wystarczy, wypełniając PIT, w odpowiedniej rubryce wpisać Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Oddział Powiatowy w Tomaszowie Mazowieckim, KRS 0000214510.


Inne artykuły


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij