Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

Podsumowali projekt „Ziarnko do ziarnka”

W listopadzie oficjalnie zakończyły się działania projektu „Ziarnko do ziarnka, aż powstanie szklana malowanka” realizowanego przez Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim. Czas na podsumowanie.Projekt rozpoczął się od cyklu warsztatów dla dzieci z przedszkoli i szkół podstawowych z Tomaszowa Mazowieckiego i okolic. Młodsze grupy miały za zadanie ozdobić farbami do szkła przedmioty użytku codziennego, natomiast grupy starsze grawerowały na szklanych przedmiotach swoje pomysłowe projekty. Podczas ostatniego tygodnia września w grotach było gwarno, a przy tym powstawały przepiękne szklane dzieła.

Kolejnym etapem projektu było wydarzenie pn. „Magia piasku i szkła”, które odbyło się w październiku w sali koncertowej MCK. Podczas wydarzenia można było posłuchać prelekcji o TKSM Biała Góra, wziąć udział w tematycznej lekcji języka migowego oraz obejrzeć pokazy przygotowane przez Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie. Temu wszystkiemu towarzyszyły również warsztaty dla dzieci i młodzieży pn. „Historie piaskiem pisane”.

Podczas wydarzenia podsumowującego można było obejrzeć wystawę „Wczoraj – dziś”, na której wyeksponowane zostały pamiątkowe wyroby szklane ze zbiorów Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim, PTT Groty Nagórzyckie, osób prywatnych oraz prace dzieci, które uczestniczyły w warsztatach malowania i grawerowania na szkle. Tego dnia wysłuchaliśmy również prelekcji o piotrkowskich hutach szkła oraz można było obejrzeć film dokumentujący działania projektowe. Tym akcentem zakończyły się działania w ramach projektu „Ziarnko do ziarnka, aż powstanie szklana malowanka”.Finałową wystawę będzie można oglądać do 17 grudnia w audytorium PTT Groty Nagórzyckie, w godzinach otwarcia placówki.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Inne artykuły


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij