Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

Pobiegli w biało-czerwonych barwach

Blisko 800 osób wzięło udział w 18. edycji Tomaszowskiego Biegu Niepodległości, który odbył się 11 listopada po oficjalnych uroczystościach patriotyczno-religijnych. W ten niestandardowy sposób mieszkańcy miasta i okolic uczcili 105. rocznicę odzyskania przez Polskę suwerenności.Trasa biegu organizowanego przez Miejskie Centrum Kultury liczyła około 1500 m i wiodła z pl. Tadeusza Kościuszki pod pomnik Poległym Legionistom i z powrotem na pl. Kościuszki. Uczestnicy – by podkreślić patriotyczny charakter wydarzenia – zadbali o okrycia wierzchnie w barwach narodowych lub przynieśli biało-czerwone flagi. Największą mogli pochwalić się biegacze ze Stowarzyszenia Abstynenckiego „Azyl”.

Jak co roku bieg cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Najliczniejszą grupę jak zawsze stanowili uczniowie tomaszowskich szkół, ale swoje reprezentacje wystawiły też stowarzyszenia, instytucje, zakłady pracy i kluby sportowe. Nie zabrakło również rodzinnych teamów, nawet z małymi dziećmi w wózeczkach.

Wśród biegaczy byli także znani tomaszowscy sportowcy: lekkoatletka i olimpijka Wanda Panfil, która poprowadziła rozgrzewkę przed startem, oraz himalaista Marek Hendzelewski. Najstarszy zarejestrowany uczestnik liczył 80 lat, a najmłodszy niespełna dwa.Bieg Niepodległości miał charakter rekreacyjny i nie była prowadzona klasyfikacja medalowa, ale biegacz, który jako pierwszy minął linię mety, otrzymał w nagrodę piłkę ufundowaną przez Antoniego Smolarka. Organizatorzy dziękują wszystkim, którzy wsparli organizację tego wydarzenia i już dziś zapraszają chętnych do udziału w przyszłorocznej edycji.


Inne artykuły


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij