Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

„Piłkarska Rodzina”. Festyn na pl. Kościuszki

Konkursy na kibicowanie i „Strzał na bramkę”, prezentacja pierwszego zespołu RKS Lechia Tomaszów Mazowiecki, wręczenie tytułów „Tomaszowski Ambasador Sportu", konferencja Tomasza Kmiecika pod hasłem „Od małego do Lewego” i występy artystyczne – m.in. takie atrakcje zostały przygotowane w ramach festynu „Piłkarska Rodzina” z okazji Dnia Dziecka.

„Piłkarska Rodzina”. Festyn na pl. Kościuszki


Podobnie jak w ubiegłym roku, festyn odbył się na pl. Kościuszki. Piłkarskie SHOW dla dzieci zorganizował tomaszowianin Tomasz Kmiecik, który na co dzień trenuje młodych adeptów futbolu w Newcastle. Później odczytana została odezwa Profilaktyka a ty, a następnie przez 60 sekund dzieci w rytm bębna wybijającego rytm serca uderzali się w pierś. Była to ogólnopolska akcja, której celem jest propagowanie życia bez uzależnień.

Tego dnia, na scenie zaprezentowały się drużyny młodzieżowe RKS Lechia Tomaszów Mazowiecki oraz pierwszy zespół „Zielono-Czerwonych”. W ramach Piłkarskiej Rodziny, najmłodsi uczestnicy festynu wzięli udział w konkursie na kibicowanie. Pierwsze miejsce zajęło Przedszkole nr 5. Na drugiej pozycji uplasowały się przedszkolaki z Przedszkola nr 3, a na trzeciej z Przedszkola nr 9. Z kolei czteroosobowe zespoły wzięły udział w konkursie „Strzał do bramki”. Najlepsi okazali się uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 7. Drugie miejsce zdobyła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 14, a trzecie ze Szkoły Podstawowej nr 8. Oprócz konkursów, nie zabrakło też malowania na twarzy, a sporym zainteresowaniem wśród dzieci cieszyły się lalki na szczudłach. O godz. 16.00 scenę opanowali młodzi artyści z Miejskiego Centrum Kultury.

W trakcie środowego festynu, wiceprezydent Tomaszowa Zofia Szymańska wraz z przewodniczącym Rady Sportu Stanisławem Filą i członkiem tego gremium Michałem Goździkiem wręczyli tytuły Tomaszowskiego Ambasadora Sportu. Do Jaromir Radke i Pawła Abratkiewicza dołączyli: trener łyżwiarstwa szybkiego Wiesław Kmiecik, lekkoatletka Wanda Panfil, panczenistka Stanisława Wąchała, siatkarz Robert Milczarek i trener piłki nożnej Tomasz Kmiecik.

W ramach imprezy towarzyszącej, w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 8 odbyła się konferencja Tomasza Kmiecika pod hasłem „Od małego do Lewego”, w której wzięli udział trenerzy, rodzice i dzieci. Były trener m.in. FC Barcelona Escola i Arsenal Soccer Schools opowiedział o tym jak powinien wyglądać indywidualny rozwój zawodnika od najmłodszych lat aż do zawodowstwa oraz dlaczego zamiast krzyczeć na dzieci, lepiej zaszczepić w nich pasję. Później odbył się trening dla uczestników Akademii Piłkarskiej LAS VEGAS.

Organizatorami festynu byli Urząd Miasta, RKS Lechia Tomaszów Mazowiecki i Akademia Piłkarska LAS VEGAS, sponsorem operator bankowy Fines, a partnerami: Helen Doron English, Centrum Kształcenia Ustawicznego, Miejskie Centrum Kultury i Komenda Powiatowa Policji w Tomaszowie Mazowieckim.

Inne artykuły


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij