Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami


ORDN rozszerzy swoje usługi

Poszerzenie katalogu osób uprawnionych do korzystania z usług, pozyskanie środków z Narodowego Funduszu Zdrowia, zakup nowoczesnego sprzętu oraz zwiększenie liczby personelu medycznego – to nowe cele Ośrodka Rehabilitacji Dzieci Niepełnosprawnych.

FOTO


Prezydent Tomaszowa Mazowieckiego chce zaproponować radnym Rady Miejskiej utworzenie podmiotu leczniczego w ramach jednostki budżetowej jaką jest ORDN. – Dzięki temu Ośrodek będzie mógł ubiegać się o środki z Narodowego Funduszu Zdrowia – podkreśla Marcin Witko. – W ciągu ostatnich czterech lat zakres usług ORDN znacznie się rozszerzył, ale dzięki dodatkowym dotacjom jeszcze większa liczba mieszkańców będzie mogła skorzystać z usług. Nie wykluczamy w najbliższej przyszłości prowadzenia podmiotu leczniczego w formie spółki kapitałowej – dodaje.

Obecnie Ośrodek Rehabilitacji Dzieci Niepełnosprawnych realizuje zadania w dziedzinie rehabilitacji i opieki nad dziećmi z orzeczeniem o niepełnosprawności do 24 roku życia oraz sportowców reprezentujących Gminę Miasto Tomaszów Mazowiecki, które obejmują m.in. organizacje i udzielanie pomocy medycznej z zakresu rehabilitacji ruchowej dzieci w celu przywrócenia poprawy lub utrzymania psychofizycznej sprawności za pomocą specjalnych zabiegów i ćwiczeń fizycznych; prowadzenie zajęć i zabiegów, fizykoterapeutycznych, hydroterapeutycznych, masażu; pomoc pedagogiczną i psychologiczną dla rodzin podopiecznych; integrację podopiecznych ze środowiskiem.

 

 

Inne artykuły


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij