Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami


Ogólnopolskie Senioralia odbyły się w Tomaszowie

Do Areny Lodowej 29 września przyjechali seniorzy z całej Polski, by wspólnie świętować Ogólnopolskie Senioralia 2021 pod patronatem honorowym premiera Mateusza Morawieckiego. Wydarzenie zostało zorganizowane z okazji przypadającego 1 października Międzynarodowego Dnia Osób Starszych. Uczestnicy Senioraliów to seniorzy zrzeszeni w domach i klubach „Senior+” z różnych regionów Polski. Gośćmi wydarzenia byli: Mateusz Morawiecki – Prezes Rady Ministrów oraz Marlena Maląg – Minister Rodziny i Polityki Społecznej. Seniorów oraz gości przywitał prezydent Marcin Witko: - „Witam Państwa bardzo serdecznie w mieście, w którym seniorzy zajmują absolutnie wyjątkowe miejsce”.

Premier Mateusz Morawiecki podziękował władzom Tomaszowa Mazowieckiego i wszystkim wójtom za współpracę z rządem oraz przedstawił korzyści płynące dla seniorów i samorządów, które wynikają z planowanego poszerzenia programu Senior Plus. Podziękował również seniorom, którzy pamiętają lata wojenne i trud powojenny poniesiony na rzecz wychowania młodego pokolenia zgodnie z wartościami patriotycznymi.

Na Ogólnopolskich Senioraliach prezentowały się także organizacje senioralne z terenu Tomaszowa Mazowieckiego, które przedstawiły swoją działalność i dorobek artystyczny (m.in. Klub Seniora „Słoneczne Jedynka”, Tomaszowski Uniwersytet Trzeciego Wieku, Powiatowy Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów oraz Oddział Rejonowy Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów). Podczas wydarzenia odbyła się także premiera spotu dotyczącego rozwiązań dla seniorów. Na seniorów czekały m.in. konsultacje dotyczące zdrowia.

Jednym z punktów Senioraliów była debata pod hasłem „Aktywni długowieczni – jak zapewnić seniorom pogodną jesień życia” z udziałem Dyrektor Departamentu Polityki Senioralnej w MRiPS Lidii Ułanowskiej, Sekretarz Prezesa Rady Ministrów w Kancelarii Prezesa RM Małgorzaty Zwiercan, Prezesa Fundacji Adaptacja z Gdyni Kordiana Kulaszewicza oraz Pełnomocnik Wojewody Małopolskiego ds. Osób Starszych Jacka Kowalczyka.

Na seniorów czekały występy uczestników programu „The Voice Senior”, a na zakończenie na scenie pojawili się Grzegorz Wilk wraz z Młodzieżową Orkiestrą Symfoniczną Tomaszowa Mazowieckiego pod dyrekcją Kamila Wrony.

Inne artykuły


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij