Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami


Nowa uchwała dotycząca przyznawania dotacji na sport

Na czwartkowej sesji Rady Miejskiej w Tomaszowie Mazowieckim przyjęto uchwałę w sprawie przyznawania dotacji, udzielania stypendiów sportowych oraz innych form wsparcia tomaszowskiego sportu. W uchwale określono warunki i tryb finansowania zadania własnego Gminy Miasto Tomaszów Mazowiecki polegającego na tworzeniu warunków sprzyjających rozwojowi sportu. Ponadto uszczegółowiono zasady, tryb przyznawania i pozbawiania oraz rodzaje i wysokość stypendiów sportowych dla osób fizycznych za osiągnięcia sportowe oraz zasady i tryb przyznawania oraz rodzaje i wysokość wyróżnień i nagród pieniężnych dla trenerów oraz innych osób wyróżniających się osiągnięciami w działalności sportowej. Zapisy powyższej uchwały przedstawiają tryb i warunki przyznawania dotacji dla klubów sportowych w ramach środków finansowych zaplanowanych na ten cel w budżecie Miasta Tomaszowa Mazowieckiego.

Przewidywane skutki społeczne i gospodarcze wynikające z podjęcia nowej uchwały sprowadzają się do realizacji celu publicznego z zakresu sportu, który został określony, jako dążenie do poprawy warunków uprawiania sportu dzieci, młodzieży i dorosłych oraz podnoszenie poziomu sportowego w poszczególnych dyscyplinach sportu, a także promocję miasta i aktywnego stylu życia poprzez sport.

Inne artykuły


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij