Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami


Noc Bibliotek z atrakcjami

Za nami IX edycja ogólnopolskiej Nocy Bibliotek. Hasło tegorocznego spotkania brzmiało: „Absurd nie czytać”. Atrakcje dla małych i dużych miłośników książek: głośne czytanie teatrzyku kamishibai pod znamiennym tytułem „Noc w bibliotece”, prezentacja księgozbioru przy herbacie i kawie z kardamonem, kolorowanki, świecące tatuaże, zakładki, a także kiermasz książek oraz bookcrossing - to atrakcje, jakie w ramach czytelniczej akcji przygotowała dziecięca książnica.

Pierwszym punktem programu było spotkanie z Patrykiem Pigulskim, lokalnym kolekcjonerem autografów pn. „Podziel się swoją pasją”. Zebrani chętnie wysłuchali o jego przygodach związanych ze zdobywaniem podpisów znanych ludzi, a ma ich ok. 6 tysięcy. Gość MBP opowiadanie o swoim hobby ubogacił prezentacją i szczególnymi autografami. W swoich zbiorach posiada wyjątkowe rzeczy: krawat od Wiesława Ochmana czy narysowanych przez Henryka Jerzego Chmielewskiego (Papcia Chmiela) bohaterów jego komiksów, a także koszulki z biegu po Nowe Życie wspierającym polską transplantologię od Piotra Zelta i Katarzyny Węsierskiej. Najmłodsi byli zafascynowani pasją Patryka i sami, kiedy podrosną, pragną pójść w jego ślady.

Kolejnym punktem programu była: „Książka na biwaku”, czyli tematyczne zabawy i wspaniałe pląsy przy ognisku z przedstawicielami Hufca Związku Harcerstwa Polskiego w Tomaszowie Mazowieckim. W murach biblioteki gościły: komendantka szczepu 222 „Komorebi” - Antonina Lewicka komendantka szczepu 215 „Źródło” - Oliwia Płońska, drużynowa 22 Tomaszowskiej Artystycznej Drużyny Harcerskiej „Słoneczni” im. Aleksandra Kamińskiego w Tomaszowie Mazowieckim - Zuzanna Dębiec oraz przyboczna - Blanka Pietrzak, a także podzastępowa - Maja Szymańska.

Podczas tego wieczoru w bibliotece nie zabrakło niespodzianek: „Świetlikowe zwiedzanie biblioteki” oraz projekcja filmu: „Moja mama Gorylica” w reż. Lindy Hambäck.

W tym roku również publiczność nie zawiodła, licznie wzięli udział uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 10 im. Tomaszowskich Olimpijczyków oraz dzieci z Przedszkola Zielony Gaj oraz czytelnicy i sympatycy biblioteki.

Inne artykuły


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij