Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami


Noc Bibliotek – „Czytanie wzmacnia”

VII edycja Nocy Bibliotek w tym roku była pochwałą czytelnictwa. Promocja czytania wśród młodzieży i dorosłych patronowała 8 października przedsięwzięciom zorganizowanym w głównej siedzibie MBP przy ul. Mościckiego oraz w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży na pl. Kościuszki. Spotkanie z poetami i literaturą na żywo, zumba z książką, zajęcia dla najmłodszych biblioterapii, nocne zwiedzanie biblioteki, to tylko niektóre atrakcje tomaszowskiej Nocy Bibliotek. Na czytelników czekał również kiermasz książek, bookcrossing oraz abolicja dla przetrzymujących woluminy z tomaszowskiej biblioteki.

Najmłodsi czytelnicy, którzy odwiedzili tego dnia Oddział dla Dzieci i Młodzieży zostali przywitani wierszem Joanny Mueller „Co za tuba, co za wzmacniacz”. Na scenie wystąpiła młodzież z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 8 w Tomaszowie Mazowieckim, która zaprezentowała krótkie przedstawienie pt. „Książka przed sądem” (opiekunem grupy jest Izabela Szymańska). Młodzież z Tomaszowskiego Oddziału Stowarzyszenia „Topory” zabrała wszystkich chętnych do magicznego świata gier planszowych, a prezes Stowarzyszenia Sebastian Wawrzyńczyk przybliżył wszystkim zebranym kulturę fandomu. Dla najmłodszych czytelników przygotowany był kącik plastyczny, zajęcia z biblioterapii oraz teatrzyk Kamishibai. Spotkanie zakończył seans filmowy, w trakcie którego obejrzeć można było film pt. „Operacja człowiek w czerni”.

Noc Bibliotek w bibliotece głównej rozpoczęła się od monologu w wykonaniu Elżbiety Jakóbczyk, wielokrotnej laureatki nagród w konkursach recytatorskich, która wystąpiła z fragmentem powieści Olgi Tokarczuk „Bieguni”. Kolejnym punktem wieczoru było spotkanie z tomaszowskimi poetami - Piotrem Gajdą i Tomaszem Bąkiem, którzy przybliżyli swój warsztat poetycki. Opowiadali również o początkach twórczości oraz związkach z biblioteką. Na zakończenie spotkania wszyscy mogli wysłuchać wierszy w interpretacji własnej poetów, a następnie zakupić książki ich autorstwa. Po „wzmocnieniu” sporą dawką poezji i prozy przybyli tomaszowianie uczestniczyli w nocnym zwiedzaniu magazynów bibliotecznych. Mogli też skorzystać z abolicji ogłoszonej przez dyrektora MBP na czas Nocy Bibliotek i oddać przetrzymane książki bez konieczności zapłacenia kary za przetrzymanie.

Inne artykuły


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij