Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

„Nie zagubić talentów” - uchwała wspierająca uzdolnionych uczniów przyjęta

Uczniowie szkół podstawowych będą mogli otrzymać dodatkowe wsparcie materialne i niematerialne, a nauczyciele nagrody za swoje osiągnięcia pedagogiczne w pracy z uzdolnionymi wychowankami. Miasto będzie mogło również finansować dodatkowe zajęcia innowacyjne oraz pozalekcyjne. To efekt nowego Tomaszowskiego Programu Wspierania Uzdolnionych Uczniów – „Nie zagubić talentów”.

Program ma zachęcać uczniów do uczestnictwa w konkursach i olimpiadach na szczeblu wojewódzkim, ogólnopolskim i międzynarodowym, a także zwiększać aspiracje edukacyjne i aktywności uczniów. Celem Programu jest także motywowanie nauczycieli do podejmowania aktywności na rzecz wspomagania uczniów, wdrażania innowacyjnych programów edukacyjnych, mobilizowania uczniów do poszerzania wiedzy i rozwoju talentów.

- Cieszę się, że program zgodnie z moimi wcześniejszymi zapowiedziami, został już przygotowany i przyjęty. Podstawowym jego założeniem jest potrzeba otoczenia szczególną opieką uzdolnionych uczniów, osiągających wybitne wyniki. Co ważne, jeżeli chodzi o zajęcia dodatkowe i innowacje, to będą one opiniowane i rekomendowane przez rady pedagogiczne, tak by zachować pełną transparentność i jawność takich a nie innych wyborów. Mam nadzieję, że nikt nie będzie chciał umniejszać ich roli w tym procesie. Właściwe wspieranie rozwoju talentów to jedno z najważniejszych zadań edukacyjnych. Opracowanie, przyjęcie i realizacja programu pozwoli wspierać edukację uczniów wykazujących uzdolnienia w różnych dziedzinach, ale i samych nauczycieli - mówi prezydent Marcin Witko.

Uchwała w sposób kompleksowy i systemowy zbiera w całość i porządkuje dotychczas funkcjonujące już wsparcie uczniów uzdolnionych, wzbogacając je o nowe, dodatkowe elementy (rozszerzony system nagradzania uczniów wzmocniony o elementy finansowe, element docenienia nauczycieli pracujących z uczniami uzdolnionymi i uzyskujący w pracy z nimi wymierne efekty).

Program był szeroko konsultowany z dyrektorami samorządowych szkół oraz z Młodzieżową Radą Miasta, która pozytywnie odniosła się do programu. Zacznie on obowiązywać po 14 dniach od opublikowania w Dzienniku Urzędowym Województwa Łódzkiego

Inne artykuły


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij