Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

  • Data opublikowania: 2016-08-18

Narodowe Czytanie „Quo Vadis”

Miejska Biblioteka Publiczna w Tomaszowie Mazowieckim zaprasza na Narodowe Czytanie „Quo Vadis” Henryka Sienkiewicza. Spotkanie odbędzie się 3 września (sobota) w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży Miejskiej Biblioteki Publicznej w godz. 10.00 - 13.00.


W programie m.in.: głośne czytanie „Quo vadis” Henryka Sienkiewicza, prezentacja książek polskiego noblisty, informacja o życiu i twórczości Henryka Sienkiewicza.

„Quo vadis” Henryka Sienkiewicza jest lekturą Narodowego Czytania w 2016 roku. Tegoroczna lektura została wybrana podczas internetowego głosowania spośród pięciu propozycji. Wyniki ogłosił w lutym prezydent Andrzej Duda. Dzieło Sienkiewicza konkurowało z „Chłopami” Władysława St. Reymonta, „Weselem” Stanisława Wyspiańskiego, „Popiołami” Stefana Żeromskiego oraz powieścią Marii Dąbrowskiej „Noce i dnie”.

Akcja Narodowe Czytanie organizowana jest przez Prezydenta RP od 2012 roku. Została zainicjowana wspólną lekturą „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza. W 2013 roku w całej Polsce odbyło się czytanie dzieł Aleksandra Fredry, a w rok później „Trylogii” Henryka Sienkiewicza.
 
W ubiegłym roku, 5 września, Andrzej Duda i Agata Kornhauser-Duda rozpoczęli Narodowe Czytanie „Lalki” Bolesława Prusa w warszawskim Ogrodzie Saskim. Przez ponad 10 godzin powieść Prusa czytali znani aktorzy. W całej Polsce „Lalkę” przeczytano w ponad 1600 miejscowościach.

Inne artykuły


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij