Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

Narodowe czytanie 2017

Miejska Biblioteka w Tomaszowie Mazowieckim serdecznie zaprasza wszystkich chętnych do uczestniczenia w ogólnopolskiej akcji społecznej Narodowe Czytanie 2017, która propagując czytelnictwo, popularyzuje wybitną polską literaturę. W tym roku do wspólnej lektury podczas Narodowego Czytania, które odbędzie się w sobotę 2 września, Polacy wybrali „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego.


Dramat Wyspiańskiego zwyciężył podczas internetowego głosowania spośród czterech propozycji. W liście inaugurującym akcję Prezydent RP Andrzej Duda napisał: „Serdecznie zapraszam wszystkich Państwa do wspólnego czytania Wesela, do lektury, która wydobędzie różnorodność bohaterów, wyjątkową scenerię, bogactwo odniesień”. Tomaszowska Biblioteka włączając się w akcję Narodowe Czytanie 2017 organizuje spotkanie czytelnicze, które odbędzie się w sobotę 2 września w galerii i sali koncertowej Miejskiego Centrum Kultury przy pl. Kościuszki 18. Nasza akcja czytelnicza rozpocznie się o godzinie 10.00 i potrwa do godziny 13.00. „Wesele” będą czytać m.in. przedstawiciele władz miasta oraz gminy Tomaszów Mazowiecki, zaproszeni goście, uczniowie i czytelnicy biblioteki. Czytelnicze spotkanie uatrakcyjni występ Koła Gospodyń Wiejskich z Wąwału.

W Narodowe czytanie włączyło się Muzeum im. Antoniego hr. Ostrowskiego w Tomaszowie Mazowieckim oraz Miejskie Centrum Kultury.

W programie m.in.:
– Czytanie performatywne fragmentów „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego w pięknej, wiejskiej scenerii;
– Wystawa prac uczestników IV Przeglądu Twórczości Dzieci i Młodzieży pt.: „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego, ilustracje do fragmentów dramatu.;
– Projekcja multimedialna na temat „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego.

Na uczestników Narodowego Czytania czekać będzie kącik biesiadny.

Serdecznie zapraszamy chętnych do udziału w akcji Narodowego Czytania 2017 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Tomaszowie Mazowieckim.

 Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij