Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

Młodzi aktorzy wyróżnieni

Za nami gala finałowa XVI Tomaszowskich Teatraliów, w których zespół „GADU-GADU” ze Szkoły Podstawowej nr 12 w Zespole Szkolno – Przedszkolnym nr 2 w Tomaszowie Mazowieckim zdobył Grand Prix i Złotą Maskę Przeglądu, a już 18 maja 2023 r. w Auli św. Jana Pawła II w Krakowie odbyły się finałowe przesłuchania grup teatralnych w ramach I Ogólnopolskiego Festiwalu Małych Form Teatralnych KAROLek – Kraków 2023.Festiwal miał charakter dwuetapowy. W przeglądzie nie było podziału na kategorie wiekowe uczestników. Brały w nim udział zespoły teatralne, skupiające dzieci, młodzież i dorosłych, działające w szkołach podstawowych, ponadpodstawowych, placówkach kultury, ośrodkach wychowawczych i innych podmiotach, prowadzących działalność kulturalną, a także osoby indywidualne. Spośród 25. zespołów z całej Polski do finałowego etapu zakwalifikowanych zostało pięć grup. Wśród nich znalazł się zespół „GADU-GADU” z SP nr 12 w Tomaszowie Mazowieckim, który był najmłodszą grupą uczestników. Uczniowie zaprezentowali się w pantomimie pt. Czy wszystko jest powtarzalne? Pomysł, reżyseria, scenografia do przedstawienia jest autorstwa Beaty Milczarek, a opracowanie muzyczne przygotował Wojciech Milczarek.

W jury Festiwalu zasiadali reżyserzy teatralni oraz dyrektor krakowskiej szkoły musicalowej. Wszystkie zespoły zaprezentowały bardzo wysoki poziom, dlatego jury trudno było wyłonić zwycięzców. Zespół „GADU-GADU” otrzymał wyróżnienie i nagrodę pieniężną w wysokości 1000 zł. To ogromny sukces, tym bardziej, że mali aktorzy rywalizowali z licealistami i starszymi kolegami. Wszystkie spektakle dostarczyły widzom wielu niezapomnianych wrażeń i wzruszeń.

Organizatorzy dziękują władzom miasta, proboszczowi Parafii św. Antoniego, Radzie Rodziców przy SP nr 12, wszystkim osobom zaangażowanym w zorganizowanie wyjazdu do Krakowa.


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij