Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

Miejska Biblioteka Publiczna znów będzie otwarta dla czytelników

Od 6 maja br. Miejska Biblioteka Publiczna (ul. prez. I. Mościckiego 6), a także Oddział dla Dzieci i Młodzieży (pl. Tadeusza Kościuszki 18), Filia nr 1 (ul. Akacjowa 1), Filia nr 2 (ul. Opoczyńska 22) oraz Filia nr 3 (ul. Koplina 1) po czasowym zamknięciu z powodu pandemii koronowairusa ponownie zapraszają czytelników do wypożyczania książek.Ze względu na bezpieczeństwo użytkowników związane z zagrożeniem rozprzestrzeniania się koronawirusa biblioteki pracować będą na razie w ograniczonym zakresie. Działać będą jedynie wypożyczalnie książek. Nie będzie wolnego dostępu do księgozbioru, katalogów kartkowych i czasopism. Obowiązywał będzie też limit wypożyczanych książek (trzy egzemplarze).

Za przetrzymanie książek w okresie od 12.03. do 15.05.2020 r. opłaty nie będą pobierane!

Czytelnicy i pracownicy biblioteki zobowiązani są do noszenia na terenie placówki  maseczek i rękawiczek ochronnych oraz zachowania bezpiecznej odległości! W wypożyczalni, w wydzielonym miejscu, będzie mógł przebywać tylko jeden czytelnik. W każdej placówce wyznaczono, zabezpieczono i odpowiednio oznaczono miejsce do kwarantanny oddawanych książek, która potrwa 14 dni.

MBP, OdDiM oraz Filie nr 1 i 3 będą czynne od poniedziałku do piątku w godz. od 9 do 16, natomiast Filia nr 2 pracować będzie w poniedziałki, wtorki i czwartki (również w godz. 9-16).

Aby uniknąć kolejek, zachęcamy do korzystania z katalogu on-line (https://tomaszowmaz-mbp.sowa.pl/) oraz  kontaktów telefonicznych lub e-mailowych w celu sprawdzenia dostępności i dokonania rezerwacji książek!

Telefony i e-maile:

MBP, ul. Mościckiego 6 – tel. 44 724-67-39, wypozyczalnia@mbptomaszow.pl

Oddział dla Dzieci i Młodzieży MBP, plac Kościuszki 18 – tel. 44 724-61-06, oddzialdladzieci@mbptomaszow.pl

Filia nr 1 MBP, ul. Akacjowa 1 – tel. 44 724-67-36, filia1@mbptomaszow.pl

Filia nr 2 MBP, ul. Opoczyńska 22 – tel. 44 723-15-47, filia2@mbptomaszow.pl

Filia nr 3 MBP, ul. Koplina 1 – tel. 44 723-72-38, filia3@mbptomaszow.pl


Zajęcia biblioteczne i wydarzenia kulturalne organizowane przez Miejską Bibliotekę Publiczną nie będą się odbywać do odwołania.


Źródło: Miejska Biblioteka Publiczna

Inne artykuły


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij