Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

Międzynarodowy Dzień Teatru w Miejskim Centrum Kultury

Międzynarodowy Dzień Teatru uchwalony został w 1961 roku podczas 9. światowego kongresu Międzynarodowego Instytutu Teatralnego na pamiątkę otwarcia Teatru Narodów 27 marca 1957 roku. Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim włącza się w obchody tego święta.

29 marca (środa) o godzinie 17 w filii MOK, przy ulicy Browarnej 7 wystawiony zostanie monodram w reżyserii Kariny Góry w wykonaniu Kamila Olczyka według Leszka Kołakowskiego "Apologia Orfeusza, śpiewaka i błazna rodem z Tracji syna królewskiego". Poruszający tekst jednego z najwybitniejszych polskich filozofów podejmuje szerokie spektrum zagadnień filozoficznych, w które uwikłany jest legendarny Orfeusz próbujący wydostać żonę Eurydykę z sideł piekielnych, by tym samym ratować męski honor, przez co popada w coraz większe tarapaty i ostatecznie w dyshonor. Monodram zostanie zgłoszony na Festiwal ewentualnych Talentów Aktorskich FeTa 2017 we Wrocławiu.

Z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru Miejskie Centrum Kultury zaprasza również na premierę spektaklu pt. "Saligia" w reżyserii Kariny Góry 1 kwietnia (sobota) o godzinie 18 w filii „Tkacz” przy Niebrowskiej 50. Na scenie zaprezentuje się teatr „Trzcina” ściśle współpracujący z MCK-iem.   „Saligia” to próba przyjrzenia się człowiekowi. Siedem grzechów głównych staje się pretekstem do obnażenia natury ludzkiej, odkrycia tego, co drzemie pod skórą każdego z nas, nawet w momencie przekraczania cienkiej granicy między życiem a śmiercią. Pojawiający się symbol jabłka może oznaczać życie, szczęście, ludzką wrażliwość, sensualność, ale jednocześnie bogactwo, władzę czy nieśmiertelność. Tygiel wierzeń, czy bezwiary finalizuje obraz białego pawia: dla jednych nadzieja zmartwychwstania, dla innych droga reinkarnacji, a dla jeszcze innych nieznaczącego ptaka w poczuciu , że "życie" to tylko tu i teraz. Spektakl został zakwalifikowany do 35. Ogólnopolskich Konfrontacji Teatrów Młodzieżowych Centrum 2017 w Łodzi.

 Plakat promujący spektakl seligiaPlakat promujący monodramTa strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij