Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami


Marsz dla Życia i Rodziny i festyn rodzinny w Tomaszowie

Występy dzieci z tomaszowskich szkół, ZOla Zumba, Fishmob i recital prezydenta Marcina Witko wraz z małżonką – to tylko jedne z atrakcji festynu „Wielka Majówka z Mamą i Tatą”, który odbył się 15 maja w parafii Najświętszego Serca Jezusowego. Wcześniej, ulicami Tomaszowa przeszedł Marsz dla Życia i Rodziny.

Marsz dla Życia i Rodziny


Po Mszy Świętej o godz. 12:30 w kościele pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, tomaszowianie przeszli do parafii Najświętszego Serca Jezusowego. Marsz odbył się pod hasłem „Każde życie jest bezcenne”. Wzięły w nim udział całe rodziny, manifestując szacunek dla życia i rodziny.

Tego samego dnia, na terenie parafii przy ul. Spalskiej odbył się festyn rodzinny, podczas którego nie zabrakło występów dzieci z tomaszowskich szkół i zespołów ludowych. Na scenie zobaczyliśmy m.in. wokalistów Ośrodka Kultury TKACZ – filii Miejskiego Centrum Kultury, ludowy zespół „Ustronie” ze Skierniewic czy parafialny zespół NSJ. Rozstrzygnięte zostały też konkursy na najciekawsze bajkowe przebranie, na transparent o rodzinie, czy na szczęśliwego uczestnika festynu. Jak co roku zbierano również środki na wyjazd potrzebujących dzieci na kolonie.

Po godz. 15 miał miejsce recital prezydenta Tomaszowa Marcina Witko wraz z małżonką.

Festyn i Marsz dla Życia i Rodziny zostały zorganizowane dzięki: parafiom Dekanatu Tomaszowskiego, Ruchu Światło-Życie, Fundacji „N.S.J. Rodzina”, czy Rycerzom Kolumba. Wydarzenia patronatem objęli: ksiądz arcybiskup metropolita łódzki Marek Jędraszewski, wojewoda łódzki Zbigniew Rau, marszałek województwa łódzkiego Witold Stępień, prezydent Tomaszowa Marcin Witko i starosta tomaszowski Mirosław Kukliński.


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij