Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami


Majowe święto w „Dwunastce”

Z okazji 230. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja uczniowie Szkoły Podstawowej nr 12 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 2 w Tomaszowie Mazowieckim wspólnie z nauczycielami przygotowali wiele przedsięwzięć, dzięki którym uczcili wydarzenia odległe, ale bardzo ważne w świadomości narodowej Polaków.

Dzieci z klas starszych, podczas uroczystego apelu przygotowanego w postaci krótkiego filmu, przybliżyły ważne fakty z historii Polski związane z uchwaleniem Konstytucji 3 Maja. Natomiast podczas zajęć online uczniowie sprawdzili swoją wiedzę w quizie na ten temat a także przygotowali ciekawe prace graficzne upamiętniające święta majowe. Mieli także okazję wyrazić swoje refleksje, odpowiadając na pytanie: „Jak Ty się czujesz w wolnej Polsce?”.

Ważne dla naszej Ojczyzny wydarzenia uczcili również uczniowie klas młodszych oraz przedszkolaki z Tęczowej Akademii. Podczas zajęć o tematyce patriotycznej utrwalili swoją wiedzę na temat symboli państwowych oraz odśpiewali hymn narodowy.

Z kolei przedszkolaki poczucie swojej tożsamości narodowej i patriotyzmu zaakcentowały poprzez wykonywanie prac plastycznych ilustrujących symbole narodowe. Poznały też „Legendę o orle białym” oraz dowiedziały się co to jest konstytucja. Nauczyły się także pięknie recytować wiersz pt. „Barwy ojczyste”.


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij