Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

Łódzkie pełne kultury

Zajęcia edukacyjne, warsztaty i udział w wydarzeniach kulturalnych – taką ofertę proponują Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim i ŁDK w Łodzi w ramach projektu „Łódzkie pełne kultury”. To już jego trzecia edycja.


Łódzkie pełne kultury 2019


Projekt skierowany jest do dzieci w wieku 7-12 lat oraz do nauczycieli i animatorów kultury. Polega na umożliwieniu uczestnikom z oddalonych od stolicy województwa rejonów dostępu do zasobów instytucji kultury mieszczących się w Łodzi - Filharmonii Łódzkiej, Teatru Wielkiego oraz Muzeum Miasta Łodzi. W dwóch poprzednich edycjach wzięło udział ponad 900 osób z regionu.

 W ramach kolejnej, trzeciej edycji zadania przygotowano program edukacyjny przeznaczony dla dzieci i młodzieży, popularyzujący instytucje kultury oraz dziedzictwo narodowe. Przeprowadzone zostaną ponadto warsztaty dla nauczycieli i animatorów kultury, będące poradnikiem przydatnym w realizacji edukacji kulturowej. Warsztaty odbędą się w 10 instytucjach partnerskich z regionu, wśród których jest Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim.

 Zajęcia poprowadzą muzycy i animatorzy Filharmonii Łódzkiej im. Artura Rubinsteina, artyści Teatru Wielkiego i Teatru Muzycznego w Łodzi oraz edukatorzy Muzeum Miasta Łodzi. W ramach projektu uczestnicy wezmą ponadto udział w trzech wydarzeniach dodatkowych: koncercie w Filharmonii Łódzkiej, spektaklu w Teatrze Wielkim oraz zwiedzaniu Muzeum Miasta Łodzi.

 Zwieńczeniem całego zadania będzie spotkanie ewaluacyjne, do udziału w którym zaproszeni zostaną partnerzy z regionu i instytucji z Łodzi. Celem spotkania będzie określenie rekomendacji do dalszej współpracy na rzecz prowadzenia edukacji kulturalnej w regionie i zwiększenia dostępności dużych instytucji kultury mieszczących się w Łodzi. Spotkanie będzie realizowane w grudniu w Łódzkim Dom Kultury.

 Więcej informacji na temat udziału w tomaszowskiej edycji projektu „Łódzkie pełne kultury” udziela Anna Myszewska, tel. 44 724 51 92, Miejskie Centrum Kultury - filia Tkacz, ul. Niebrowska 50.

Źródło: Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij