Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami


Leszek Próchniak o stanie wojennym w Polsce. Zapraszamy na wykład w MCK

Z okazji 37. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego Polsce, w czwartek 13 grudnia 2018 roku               o godzinie 12 w sali widowiskowej Miejskiego Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim (Plac Kościuszki 18) odbędzie się wykład Leszka Próchniaka z Oddziałowego Biura Badań Historycznych Instytutu Pamięci Narodowej w Łodzi zatytułowany „Stan wojenny w Polsce 1981-1983. Geneza, przebieg, konsekwencje”.

FOTO


Ze wspomnieniami z okresu stanu wojennego podzielą się także tomaszowianie – działacze „Solidarności” z lat 80. XX w., działający w stanie wojennym w naszym mieście i w regionie. Wykład poprzedzi mini-recital Kamili Jeżak, uczennicy Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 8 w Tomaszowie Mazowieckim. Ponadto wykładowi towarzyszyć będzie prezentacja multimedialna z inscenizacji stanu wojennego z lat 2015-2017 przeprowadzonych przez Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznej „Batalion Tomaszów” we współpracy z Gminą Miasto Tomaszów Mazowiecki. Zwieńczeniem spotkania będzie niespodzianka-rekonstrukcja zaplanowana i przeprowadzona przez funkcjonariuszy resortu siłowego z epoki PRL (w tej roli członkowie SRH „Batalion Tomaszów”).

Leszek Próchniak – historyk z Oddziałowego Biura Badań Historycznych Instytutu Pamięci Narodowej w Łodzi, autor i redaktor wielu publikacji naukowych, m.in. „Pospolite ruszenie. Relacje działaczy i współpracowników Solidarności w Łodzi 1980-1981” oraz „Niezależność najwięcej kosztuje. Relacje uczestników opozycji demokratycznej w Łodzi 1976-1980”.


Inne artykuły


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij