Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

Kulturalny piątek z plastyką w tle

Cykl pn. „Kulturalne piątki” to wakacyjny projekt Prezydenta Miasta oraz Miejskiego Centrum Kultury. W okresie od czerwca do sierpnia mieszkańcy Tomaszowa będą mogli znaleźć coś dla siebie. Tym razem piątkowe popołudnie upłynęło pod znakiem rękodzieła.

Zdjęcie z warsztatów

Dzieci  wraz z rodzicami chętnie wzięły udział w kreatywnej zabawie. Uczestnicy spotkania mieli okazję poznać różnorodne techniki plastyczne. Katarzyna Wojtaszczyk z Miejskiego Centrum Kultury zachęciła najmłodszych uczestników warsztatów do wykonania jadalnego kolażu. Powstałe prace 3D nawiązywały do wakacyjnych podróży. Sam kącik dla małych artystów zdobiły żeglarskie akcesoria. Pod okiem pani Kasi już od września dzieci mogą odkrywać swoje plastyczne talenty w filii „Tkacz”.

Nowatorska technika płaskorzeźby z wykorzystaniem tektury falistej Marcina Stańca, absolwenta Łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych, obecnie pracownika Miejskiego Centrum Kultury budziła zainteresowanie nastoletniego odbiorcy spotkania. Prace powstałe z surowców wtórnych przedstawiające zwierzęta na zasadzie piktogramów cieszyły młodych artystów. Na sztalugach można było zobaczyć portrety i pejzaż wykonany przez samego prowadzącego warsztaty w tejże technice.

Innym pomysłem na wyrażenie własnych emocji było wykonanie płaskorzeźby w desce lipowej pod kierunkiem Władysława Mazurka od 11 lat należącego do Stowarzyszenia Amatorów Plastyków. Hobbista wykonujący z zamiłowaniem dzieła o tematyce sakralnej jak i postacie zwierząt przekazywał dużym i małym tajniki swojej pasji. Uczestnicy zajęć za pomocą dłuta najczęściej wyżłabiali własne inicjały lub imiona swoich bliskich.

Rodzinne Warsztaty Plastyczne zorganizowane w ramach cyklu pn. „Kulturalne piątki” pobudzały do twórczego działania i ekspresji. Każda zaprezentowana piątkowym popołudniem technika plastyczna posiadała specyficzne właściwości i wymagała od dziecka jak i jego opiekuna odpowiednich umiejętności i sprawności. A już w kolejny piątek 28 lipca br. na tomaszowian czekają inspiracje folklorem pn. „Raz na ludowo”.

 

 

Źródło: Miejskie Centrum Kultury


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij