Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami


Królowa Śniegu w bibliotece

W Oddziale dla Dzieci i Młodzieży MBP 4 kwietnia br. spotkały się dzieci z trzech przedszkoli 11,17 i „Tomaszka”, by wspólnie wysłuchać czytania baśni „Królowa Śniegu”  w inny, nietypowy sposób. Tę niezwykłą baśń zainscenizowały dzieci z klasy 4a ze Szkoły Podstawowej nr 10 im. Tomaszowskich Olimpijczyków  ze swoją wychowawczynią panią mgr Teresa Ciszewską . W role narratorek wcieliły się bibliotekarki z oddziału. Tego dnia nie zabrakło też rozmowy z dziećmi na temat książek i korzystania z biblioteki.2 kwietnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci. Właśnie tego dnia w 1805 roku urodził się Hans Christian Andersen. Jego baśnie zna chyba każdy - mały i duży - nie powinno więc dziwić, że lektury dla maluchów mają swoje święto właśnie tego dnia. Dzielna Calineczka, urocze Brzydkie Kaczątko, smutna dziewczynka z zapałkami i mrożąca krew w żyłach Królowa Śniegu to najbardziej znane postaci, jakie stworzył Hans Christian Andersen. Lecz nie jedyne, jakie zasilają szeregi baśniowych bohaterów wymyślonych przez pisarzy dla dzieci.

 Zachęcamy również do czytania współczesnych pisarzy tworzących dla dzieci , których nie brakuje w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży. Wspieramy czytanie najmłodszym i celebrowanie zwyczaju wspólnej lektury.

Źródło: Miejska Biblioteka Publiczna w Tomaszowie Mazowieckim


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij