Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami


Koncert Piwnicy pod Baranami oraz rozpoczęcie kwesty już 28 października

Koncert kabaretu Piwnicy pod Baranami poświęcony pamięci Ewy Demarczyk oraz rozpoczęcie 24. Kwestii Cmentarnej to wydarzenia, które 28. października o godz. 19:00 odbędą się w sali widowiskowej Powiatowego Centrum Animacji Społecznej przy ul Farbiarskiej.

Koncert będzie subtelnym hołdem złożonym zmarłej rok temu artystce przez przyjaciół z Piwnicy pod Baranami i przez Tomaszów, miasto - symbol nostalgicznych, intymnych powrotów, który tak wiele jej zawdzięcza. Podczas koncertu usłyszymy piosenki Ewy Demarczyk w wykonaniu jej piwnicznych przyjaciół oraz najsłynniejsze pieśni i hymny z okresu 65 lat działalności Piwnicy. Wydarzenie wpisuje się w obchody 50-lecia działalności kulturalnej Arkad.

Organizatorami koncertu są: Galeria Sztuki Arkady oraz Towarzystwa Przyjaciół Tomaszowa Mazowieckiego. Impreza jest współfinansowana przez Samorząd Województwa Łódzkiego, nad którą honorowy patronat objął Prezydent Miasta Tomaszowa Mazowieckiego. Zaproszenia dostępne w siedzibie Galerii Arkady przy ulicy Rzeźniczej.

Przed rozpoczęciem koncertu Towarzystwo Przyjaciół Tomaszowa Mazowieckiego rozpocznie tegoroczną 24. Kwestę „RATUJMY GROBY ZASŁUŻONYCH TOMASZOWIAN”. Tym razem kwesta zostanie przeznaczona na renowację grobu Stanisława Laskowskiego. Grób wpisany do ewidencji grobów weteranów walk o wolność i niepodległość Polski pod nr 2058 i zlokalizowany jest na Cmentarzu Rzymsko-Katolickim przy ul. Smutnej.

UWAGA: do 26. 10. 2021 r. TPTM przyjmuje zgłoszenia chętnych do udziału w tegorocznej kweście. Zgłoszenia przyjmuje p. Antoni Smolarek - Przewodniczący Zarządu TPTM, tel. 660975201, e-mail tptm.mail@gmail.com
Źródło: TPTM


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij