Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

  • Data opublikowania: 2022-04-27

Kolejny oddział dla dzieci niepełnosprawnych w Przedszkolu nr 20 - informacja dla rodziców

Szanowni Rodzice! Jeśli nie podjęli Państwo jeszcze decyzji, które przedszkole będzie najlepsze dla waszego dziecka, informujemy, że pojawiła się możliwość utworzenia dodatkowego oddziału dla dzieci niepełnosprawnych w roku szkolnym 2022/2023 w Przedszkolu nr 20 w Zespole Szkolno – Przedszkolnym nr 4 w Tomaszowie Mazowieckim.


Przedszkole znajduje się blisko w centrum miasta, jest przyjazne wszystkim dzieciom, a w  sposób szczególny otacza opieką dzieci niepełnosprawne. Posiada wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu grup integracyjnych oraz pracy z dziećmi z niepełnosprawnościami ruchowymi, sprzężonymi, ze spektrum autyzmu, Zespołem Aspergera, niepełnosprawnościami intelektualnymi. Prowadzone są zajęcia w ramach wczesnego wspomagania rozwoju małego dziecka, zajęcia logopedyczne, elementy terapii SI (integracji sensorycznej), terapii ręki, zajęcia z surdopedagogiem. Placówka posiada również tłumacza języka migowego.

Przedszkole otoczone jest pięknym terenem zielonym, ocienionym drzewami, z dużym, nowoczesnym placem zabaw dla dzieci. Budynek nie ma barier architektonicznych (wygodny podjazd dla osób niepełnosprawnych, wszystkie pomieszczenia są na tym samym poziomie).  Od tego roku placówka wzbogaciła się o nowoczesne, specjalistyczne pomieszczenie do prowadzenia terapii SI.

 


Inne artykuły


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij