Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

Kamienica na pl. Kościuszki odzyska dawny blask

Do końca roku potrwa renowacja kamienicy narożnej przy pl. Kościuszki 24 w której znajdzie się siedziba Straży Miejskiej, Centrum Monitoringu Miejskiego oraz Centrum Usług Wspólnych. Koszt inwestycji to prawie 4 mln zł.

FOTO

Kamienica narożna przy pl. Kościuszki 24 zostanie przebudowana w ramach projektu „Kompleksowe zagospodarowanie przestrzeni publicznej oraz modernizacja miejsc rekreacji i terenów zielonych – miasto nad rzeką”.

Inwestycję zrealizuje spółka akcyjna ROSA-BUD z Radomia. Umowa opiewa na kwotę 3 947 193 zł. Wykonawca zadeklarował również 6 lat gwarancji na roboty budowlane. Prezydent Tomaszowa Mazowieckiego Marcin Witko i dyrektor spółki Ryszard Stompór podpisali już umowę na realizację inwestycji.

FOTO

Kamienica zmieni dotychczasową funkcję, z budynku mieszkalno – handlowo – usługowego na budynek mający w zasadniczym zakresie charakter obiektu użyteczności publicznej, w którym siedzibę będą mieć takie podmioty jak Centrum Monitoringu Miejskiego, Straż Miejska oraz Centrum Usług Wspólnych. W ramach prac wykonawca uzupełni ubytki w elewacji. Zostanie ona zabezpieczona i pomalowana. Ponadto powstaną nowe ścianki działowe, które stworzą układ pomieszczeń przystosowany do potrzeb Centrum Monitoringu Miejskiego, Straży Miejskiej oraz Centrum Usług Wspólnych. 

Dodajmy, że w ramach tego samego projektu zostanie zrewitalizowany Park Bulwary. Miasto pozyskało na ten cel dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020.

FOTo

Fot. Dariusz Kwapisiewicz

 

 Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij