Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami


II międzyprzedszkolny konkurs piosenki ludowej Na ludową nutę

II konkurs piosenki ludowej „Na ludową nutę” pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta odbył się 24 marca w Przedszkolu nr 12. Celem konkursu jest popularyzacja twórczości ludowej wśród przedszkolaków. W przeglądzie wzięło udział 4 solistów i 9 duetów z 13 tomaszowskich przedszkoli.

Jury w składzie: Bożena Śnioszek – inspektor Wydziału Edukacji, Katarzyna Małek -  nauczycielka Państwowej Szkoły Muzycznej, Katarzyna Borowska – kierownik MOK  oraz opiekun artystyczny chóru miejskiego Artis Gaudium oceniało staranność i dokładność wykonawczą oraz walory głosowe, muzykalność i osobowość sceniczną uczestników.

I miejsce: Agata Wójcik – Przedszkole nr 20

                 Bernard Woźnica – Przedszkole nr 17

                 Antonina Kurzyk, Piotr Grabek – Przedszkole nr 9

II miejsce: Zofia Marszałek – Przedszkole nr 2

                  Dominika Kwiatkowska, Kacper Kujawski – Przedszkole nr 3

III miejsce: Natalia Głowacz, Tymoteusz Woźniak – Przedszkole nr 7

                   Maria Wójcik, Gabriel Zatorski – Przedszkole nr 11.

Gościnnie z tańcem ludowym i ludowymi przyśpiewkami wystąpiły dzieci z zespołu Niebieskie źródełka ze Szkoły Podstawowej nr 14, przygotowane przez nauczycielkę Małgorzatę Mokrogulską. Popis gry na flażoletach dały dzieci z  grupy Motylki z Przedszkola nr 12, a twórczyni ludowa p. Danuta Kubiś wprowadziła dzieci w tajniki wykonania palemek i ozdób wielkanocnych.

 

Źródło: Przedszkole nr 12

Inne artykuły


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij