Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

II edycja Tomaszowskiego Budżetu Obywatelskiu. 16-latkowie będą mogli głosować

Już od 1 czerwca będzie można zgłaszać projekty do Tomaszowskiego Budżetu Obywatelskiego 2017 (TBO). Tak jak w ubiegłym roku łącznie wyniesie on 1 milion zł. Nie zmieni się też charakter projektów: mogą być one lokalne i ogólnomiejskie. Mogą również dotyczyć wszystkich spraw, które mieszczą się w kompetencjach miasta Tomaszów Mazowiecki. Szczególnie ważną kwestią jest zmniejszenie wieku osób uprawnionych do zgłaszania projektów oraz głosowania do 16 roku życia.

TBO2017

Projekty lokalne dotyczą jednego rejonu zamieszkania, a środki przeznaczone na te projekty wyniosą łącznie 600.000 zł, czyli po 150.000 zł dla każdego z 4 rejonów zamieszkania (poniżej mapa z podziałem miasta). Takie projekty może zgłosić grupa co najmniej 10 osób zamieszkujących w danym rejonie miasta, które ukończyły co najmniej 16 lat.

Projekty ogólnomiejskie dotyczą zadania publicznego, obejmującego potrzeby mieszkańców więcej niż jednego rejonu zamieszkania lub którego miejsce realizacji nie jest przypisane do jednego rejonu zamieszkania. Środki przeznaczone na projekty ogólnomiejskie wyniosą łącznie 400.000 zł. Takie projekty może zgłosić grupa co najmniej 20 mieszkańców Miasta, których wiek sięga co najmniej 16 lat.

W celu ułatwienia składania projektów, stworzono wzór wniosku do pobrania poniżej, który należy złożyć najpóźniej do 8 lipca 2016 r. w wersji papierowej osobiście lub korespondencyjnie do Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim na adres ul. POW 10/16 97-200 Tomaszów Mazowieckiz dopiskiem „Tomaszowski Budżet Obywatelski 2017”.

Nowością będzie możliwość złożenia wniosku w wersji elektronicznej za pośrednictwem systemu obsługi TBO, który będzie dostępny na stronie internetowej www.tomaszowskibo.pl (serwis w opracowaniu).

Etapy Tomaszowskiego Budżetu Obywatelskiego 2017:

1 czerwca – 8 lipca / możliwość składania wniosków

9 lipca – 11 września / weryfikacja zgłoszonych projektów

12 – 25 września / przeprowadzenie głosowania

do 14 października / ogłoszenie wyników


Nad prawidłowością przebiegu całego procesu konsultacji będzie czuwał zespół powołany przez prezydenta Tomaszowa Mazowieckiego. W przypadku wątpliwości w wypełnianiu wniosku lub też w celu sprawdzenia jego poprawności będzie można kontaktować się osobiście lub telefonicznie z wyznaczonymi pracownikami Urzędu Miast. Wkrótce więcej szczegółów.

Pliki do pobraniaTa strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij