Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami


II edycja Powiatowego Konkursu Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych

II edycja Powiatowego Konkursu  Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych odbyła się w Gimnazjum nr 7, 25 maja. Do konkursu przystąpiło 15 gimnazjalistów z terenu powiatu tomaszowskiego, którzy przez60 minut mierzyli się z zadaniami otwartymi i zamkniętymi na temat  Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej oraz Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej. Uczestnicy konkursu musieli wykazać się wiedzą z zakresu historii, geografii, polityki, literatury, sztuki  i szeroko pojętej kultury obydwu krajów.  

Zdjęcie uczestników

Poziom przygotowania wszystkich uczniów był bardzo wysoki, a rywalizacja – niezwykle zacięta. Laureatami konkursu zostali:

I miejsce     - Kacper Szulc i Daniel Wlazło (obaj z  Gimnazjum nr 7)

II miejsce    - Anna Kowalska i Piotr Cichowski (oboje z Gimnazjum nr 7)

III miejsce   - Wiktor Karkocha   (Gimnazjum nr 3), Szymon Rusiecki (Gimnazjum nr 4)

                    Magdalena Szortyka  (Gimnajum nr 7)

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobne upominki, a laureaci – cenne nagrody książkowe ufundowane przez patronów konkursu.

Organizatorzy:

Kamila Wójcik, Katarzyna Siljańczuk i Mariola Muszyńska

W tym roku konkursowi patronowali : Starostwo Powiatowe w Tomaszowie Mazowieckim   oraz wydawnictwo Oxford University Press.


Inne artykuły


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij